JioPhone to marka stworzona przez Indyjskiego operatora Reliance Jio Infocomm. Dzięki świetnemu stosunkowi ceny do możliwości ich produkty szybko podbiły rynki wznoszące się, przez co w krótkim czasie producent stał się jednym z największych producentem telefonów na świecie. Dotychczasowe urządzenia były na pierwszy rzut oka klasycznymi komórkami. Posiadały jednak prosty, lecz funkcjonalny system Kai OS, zbudowany na bazie Firefox OS oraz cały zestaw łączności jak Wi-Fi i LTE. 

JioPhone 3 – kompletny smartfon dla ubogich

JioPhone

W trzecim wydaniu szykuje się prawdziwy przełom. Indyjski producent ma zamiar stworzyć pełnoprawny smartfon na Androidzie. Patrząc zarówno na cenę, jak i na specyfikację urządzenia trudno nie uznać go za najlepszy sprzęt w swojej klasie. Za równowartość około 63 USD producent zaoferuje nam sprzęt, którego parametry mają prezentować się następująco:

  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • 2 GB RAM
  • 5 – calowy wyświetlacz
  • Aparat tylny 3 Mpix
  • Aparat przedni o rozdzielczości 0,3 Mpix
  • Android w nieznanej wersji

Zobacz też: Android Go – wszystko, co musisz wiedzieć o najtańszych smartfonach na rynku

Telefon nie będzie dostępny w Polsce i gdyby nie pewien szczegół nigdy bym o nim nie napisał. Pozornie największe wrażenie robi pamięć wbudowana. Obecnie taka ilość zaczyna się robić standardem w urządzeniach za około 1000 zł. Nie ona jest jednak najważniejsza. 2 GB RAM to wartość, która umożliwi płynne działanie systemu nawet po instalacji aplikacji niebędących wersją Lite. Naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego urządzenie tańsze od większości smartfonów z Androidem GO jest wyposażone w tak istotny element znacznie zwiększający jego użyteczność oraz żywotność. Dlaczego więc dopiero JioPhone 3 w dużo niższej cenie oferuje to, czego nie mógł dać Samsung, Nokia ani nawet Xiaomi?

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.