Samsung i Android Go? Nie będzie to zwyczajny smartfon

Newsy

Seria Android Go dopiero się rozwija, pierwsze modele zaczęły pojawiać się na rynku na początku tego roku, a niedługo zapewne zostaną udoskonalone w ramach aktualizacji do Pie. Od początku słyszymy, że nawet Samsung jest zainteresowany stworzeniem taniego urządzenia o podstawowej funkcjonalności smart. To, co łączy wszystkie modele Android Go, to czysty system, praktycznie brakiem jakichkolwiek dodatków i bardzo prosta, „siermiężna” specyfikacja. Jednak w przypadku Koreańczyków będzie to inaczej wyglądało.

Samsung Galaxy J2 Core – Android Go w koreańskim wydaniu

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy, że lider mobilnego rynku chce podejść do Android Go po swojemu. Tymczasem do Sieci przedostały się instrukcje, które jasno wskazują, że tak faktycznie będzie. Przede wszystkim czysty system będzie swoim wyglądem nawiązywał do Samsung Experience. Nie zabraknie też wsparcia dla DualSIM. Karty będziemy umieszczać pod otwieraną klapką i po uprzednim wyjęciu akumulatora. W zakresie systemu nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli firma zdecyduje się preinstalować Galaxy Apps lub Smart Switch, czyli kluczowe dla Samsunga usługi.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: HTC już nie chce produkować swoich smartfonów.

W kwestii specyfikacji powtarzają się wzmianki o układzie Exynos 7570, któremu będzie towarzyszyć 1 GB RAM. Wspomniany DualSIM ma być hybrydowy, czyli będziemy musieli się zdecydować, czy chcemy drugi numer czy więcej pamięci na pliki. Tej ostatniej może być około 8 GB. To taki standard dla Android Go.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x