ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Qualcomm może zaprezentować serię Adreno 400 na targach CES2014

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
qualcomm logo

Qualcomm jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów układów mobilnych do smartfonów. Rodzina Snapdragon niejako świętuje w tym roku swoje 5. urodziny i porównanie obecnych zestawów procesora i grafiki do tych z początku przedstawia jaki ogromny skok technologiczny i wydajnościowy przeżyły mobilne urządzenia dzięki temu.

To oczywiście nie ostatnie słowo Qualcomma i tym samym już zaczęły wyciekać informacje dotyczące najnowszych elementów, w które zostaną wyposażane kolejne edycje układów Snapdragon. Ostatnio mówi się wiele na temat rozwoju procesorów. Amerykańska firma jednak może skupić swoją prezentację w okół najnowszego układu graficznego, który znamy pod marką Adreno. W tym wypadku seria 400 ma w stosunku do poprzednika osiągnąć znacznie wyższy poziom wydajności. Dla przypomnienia Adreno 330, czyli najbardziej wydajny układ Qualcomma dostępny dzisiaj, jest w stanie wytworzyć 3,6GPx na sekundę. Kolejnym elementem charakterystycznym dla 4xx będzie najprawdopodobniej brak wsparcia dla OpenCL.

Analizując poprzednie lata i prezentacje najnowszych układów przez Qualcomma, możemy dojść do wniosku, że nowe Adreno poznamy na targach Consumer Electronic Show (CES), które rozpoczną się już 7. stycznia. Oczywiście razem z nowym procesorem graficznym zostanie odświeżona rodzina Snapdragon o kolejne układy pozwalające smartfonom zbliżyć się wydajnościowo do bardziej zaawansowanych i większych komputerów.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy