Nexus 5 już oficjalnie – poznajcie najnowszy smartfon od Google

2 minuty czytania
Komentarze
nexus-5-crop

Po miesiącach wyczekiwań nadszedł ten dzień, na który czekali wszyscy zapaleni fani platformy Android. To dziś Google zaprezentowało najważniejsze nowości w tym roku, a wśród nich smartfon Nexus 5, przygotowany wspólnie z LG. O tym urządzeniu jeszcze przed oficjalną premierą wiedzieliśmy już w zasadzie wszystko, a przeważająca część plotek potwierdziła się. Niemniej jednak nowy Google Nexus 5 to urządzenie naprawdę interesujące, które pod względem specyfikacji technicznej może równać się z rynkową czołówką, posiadając przy tym wyraźnie niższą cenę w wolnej sprzedaży.

Spośród wszystkich stworzonych przez Google smartfonów to właśnie nowy Nexus 5 musi być uznany za najmocniejszego w swoim czasie. We wnętrzu obudowy tego urządzenia znajdziemy wydajny, czterordzeniowy układ Snapdragon 800, który trafia obecnie do większości flagowych modeli czołowych producentów. Poza tym znajdziemy tu też niemal pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1080p (1920×1080), chroniony taflą szkła Gorilla Glass 3.

Nexus 5 - trio - white_575px

Wyjątkowo ważnym punktem w specyfikacji nowego Nexusa 5 jest aparat 8 MPx wyposażony w bardzo istotny dodatek w postaci optycznej stabilizacji obrazu – to ona ma zagwarantować dużo lepszą ostrość i ogólną jakość zdjęć. Jak do tej pory Nexusy nigdy nie słynęły ze świetnych aparatów, wygląda więc na to, że ten model jest przełomem w historii Google.

Poza tym znajdziemy też tutaj 2 GB RAM, baterię o pojemności 2300 mAh, obsługę Bluetooth 4.0, NFC oraz ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi. Całością zarządza oczywiście nowy Android 4.4 KitKat. Jeżeli chodzi natomiast o ilość wbudowanej pamięci, to będzie się ona różnić w zależności od wariantu cenowego – najtańsza wersja Nexusa 5 wyposażona w 16 GB została wyceniona na $349, natomiast za wariant z 32 GB przyjdzie nam zapłacić $399. Stosunek ceny do otrzymywanych możliwości jest więc tutaj znakomity, co sprawia, że Nexus 5 jest obecnie jednym z najrozsądniejszych wyborów na rynku.

Motyw