Samsung pracuje nad Galaxy S4 Active Mini

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Samsung Galaxy S4 Active Mini

Samsung coraz bardziej zaczyna mieszać w swojej ofercie i mogłoby się wydawać, że na siłę szuka luki na rynku mobilnych technologii prezentując coraz to bardziej wymyślne smartfony. Początek tego trendu ma swoje źródło od pomniejszonych modeli określanych jako „mini”. Teraz przyszła pora na „Active”, czyli usprawnione słuchawki. Koreańczycy jednak idą o krok dalej i łączą te dwa elementy.

Tak oto możemy usłyszeć o smartfonie Galaxy S4 Active Mini, który przemknął przez benchmarki i chińskie strony internetowe. Legitymujący się nazwą kodową GT-I8580 model niewiele ma wspólnego z flagowym urządzenie S4. Dopisek „Mini” sugeruje zmniejszone rozmiary kosztem wyświetlacza. Jednak w tym przypadku to nie wszystko. Dane techniczne tej słuchawki prezentują się następująco:

  • dwurdzeniowy procesor taktowany rdzeniem 1,2GHz (Snapdragon 400 Plus);
  • Adreno 305;
  • 1GB RAM;
  • 4,65-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 800×480;
  • aparaty: tylni 5MPx, przedni 0,3MPx.

Nie jest to imponująca specyfikacja. Dopisek „Active” z pewnością doda do niej certyfikat IP67, który oznacza zwiększoną odporność na kurz i wodę.

Samsung Galaxy S4 Active Mini 2

Samsungowi bardzo zależy na kojarzeniu jego produktów z topową serią „S”, ale pakowanie na siłę tego elementu w nazwy kolejnych smartfonów może przynieść niekorzystny efekt.

Samsung Galaxy S4 Active Mini 3

Koreańczycy nie wyjawili jeszcze żadnych dokładniejszych informacji na temat tego modelu, ale powinien on w najbliższym czasie zostać – prawdopodobnie po cichu – wprowadzony na rynki sprzedaży, od rodzimego zaczynając.

źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy