ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 9 wyglad render 5 aparatow

Poznaliśmy cenę wyczekiwanej Nokii 9 PureView

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nokia 9 PureView to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2018 roku. Wszystko to za sprawą aż pięciu aparatów na pleckach urządzenia (nowy rekord). Niestety, ale prócz nadzwyczajnej liczby aparatów, Nokia 9 PureView raczej nie będzie rewolucją. Co by jednak nie mówić, będzie to ciekawe urządzenie, którego cenę właśnie poznaliśmy.

Nokia 9 PureView – cena

nokia 9

Nokia 9 PureView będzie flagowcem z krwi i kości, co oznacza, że cena również będzie odpowiednio wysoka. Jak możemy się dowiedzieć z Tweeta od @LeaksNokia, wspomniany smartfon zadebiutuje w trzecim lub czwartym tygodniu stycznia bieżącego roku i będzie kosztował 749 euro (3223 zł) lub 799 euro (3438 zł) – w zależności od rynku. Cena jest wysoka, ale patrząc na smartfony innych firm, to zdecydowanie mogło być gorzej (np. Galaxy S9 za 849 euro, Galaxy Note9 za 1029 euro czy Huawei Mate 20 Pro za 1049 euro). Warto jeszcze wspomnieć, że Nokia w Polsce zwykle oferuje niższe ceny niż w pozostałych krajach Europy.

Dla przypomnienia – Nokia 9 PureView zadebiutuje w konfiguracji ze Snapdragonem 845 oraz 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Ponadto urządzenie będzie cechowało się ekranem o przekątnej 5,99 cala (2K HDR, PureDisplay) i czytnikiem linii papilarnych w ekranie.

Zobacz także: Apple chce przenieść produkcję iPhone’ów „premium” – koniec z naciskiem Chin?

Jeśli interesuje Was zakup tego smartfona, a jednocześnie aż tak bardzo Wam się nie spieszy, to być może warto będzie poczekać do sierpnia, kiedy to ma zadebiutować odświeżona wersja opisywanego urządzenia. Przez „odświeżona” mam tutaj na myśli lepszy procesor (Snapdragon 855), wsparcie dla 5G i ekran edge-to-edge z dziurką na aparat.

Źródło: Twitter (@LeaksNokia)

Sprawdź najnowsze wpisy