Nokia 9 i jej wygląd – przygotujcie się na 6 wyjątkowych aparatów

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-06

Tegoroczne podejście Nokii do mobilnego rynku może niektórych zaskakiwać. Finowie notują naprawdę udane wyniki sprzedaży, plasując się już w czołowej dziesiątce, a pamiętajmy, że HMD Global na dobre wskrzesiło markę w zeszłym roku. To może robić wrażenie, choć słowo marka ma tutaj ogromne znaczenie. Niemniej nie poznaliśmy jeszcze flagowej propozycji firmy. Od początku „zmartwychwstania” Nokia niechętnie podchodzi do tego tematu — ewidentnie bardziej zależy jej na słabszych propozycjach, co poniekąd ma sens. Jednak Nokia 9 ewidentnie nadchodzi. Mimo że ewidentnie jest spóźniona, to i tak ma ogromne szanse na sukces. Przynajmniej pod względem mnogości aparatów, bo właśnie do Sieci trafiły szczegółowe rendery jej wyglądu.

Nokia 9 chce się wyróżnić – 5 aparatów z tyłu wystarczy?

Osobą odpowiedzialną za ujawnienie wyglądu Nokii 9 jest nie kto inny, jak sam Steve Hemmerstoffer, którego szerzej możecie znać pod pseudonimem OnLeaks. Cóż, spodziewaliśmy się, że marka PureView ma szansę powrócić z przytupem. Spodziewaliśmy się też 5 obiektywów.

W takim razie, co więcej można odczytać z grafik i filmu? Przede wszystkim brak wycięcia w 5,9-calowym wyświetlaczu QuadHD. W nim ma zostać zatopiony czytnik linii papilarnych, ale na żadnej krawędzi nie znajdziemy gniazda słuchawkowego. W zakresie specyfikacji możemy oczekiwać Snapdragona 845, 8 GB RAM, 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika czy też akumulatora o pojemności 4150 mAh. Na deser pojawia się wzmianka o wodo- i pyłoodporności. Nie powinno też zabraknąć czystego Androida 9 Pie na pokładzie.

W tytule tekstu wspomniałem o 6 aparatach — z przodu pojawił się dodatkowy moduł, aczkolwiek nic szczególnego o nim nie wiemy.

Zobacz też: Skusicie się na Samsunga Galaxy A9 z taką ceną w Polsce?

Jednak trzeba być cierpliwym, jeśli chce się kupić Nokię 9. Niewiele wskazuje na to, że Finom uda się zaprezentować tego smartfona w tym roku. To może być największy problem, bo w czasach generacji Snapdragona 8150 i kolejnych ewolucji, HMD Global pokaże coś, co może być jeszcze dzisiaj atrakcyjne. Jednak do tego już się przyzwyczailiśmy — wystarczy spojrzeć na Nokię 8 Sirocco. Mimo wszystko to aparat ma się wyróżniać, ale czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże.

źródło: Twitter • Karol Rymszewicz

  Najlepiej jak by wrócili do jakości zdjęć oferowanej przez Nokie N8. Przesiadlen się z niej na Sony Z3 i niestety ten drugi robił dużo gorsze zdjęcia.

 • Karol Rymszewicz

  Najlepiej jak by wrócili do jakości zdjęć oferowanej przez Nokie N8. Przesiadlen się z niej na Sony Z3 i niestety ten drugi robił dużo gorsze zdjęcia.

 • Bart Bart

  trzymam kciuki za ten projekt

 • Photon

  Sześć aparatów… Załóżmy, że chcę komuś coś powiedzieć. Czy jeśli powiem temu komuś to sześć razy, czy to znaczy że będzie sześć razy lepiej poinformowany?
  Po drugie ludzie z trypofobią mogą mieć już problem.

  • kamilek2424

   Gdyby to były takie same aparaty, to może i twoje porównanie miałoby jakiś sens, ale też nie do końca, bo każdy z nich robi zdjęcie z innej perspektywy, a to można ciekawie wykorzystać

   • Photon

    „…a to można ciekawie wykorzystać”
    Naprawdę uważasz, że sześć obiektywów w telefonie ma sens?

    • kamilek2424

     Cztery na pewno mają sens (pierwszy główny, drugi od głębi, trzeci teleobiektyw i czwarty szeroki kąt), ciężko na ten moment powiedzieć do czego Nokia planuje wykorzystać dodatkowe dwa, ale na pewno nie są tu bez powodu.x