Jak duży będzie Samsung Galaxy S10+? Oto najlepsza odpowiedź

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-02

Wiele osób wciąż narzeka, że smartfony robią się coraz większe i brakuje małych odpowiedników. Po części się z tym zgadzam — głównie z drugą kwestią. Na rynku po prostu brakuje małych smartfonów, które oferowałyby flagowe możliwości, bez żadnych kompromisów. Wyjątkiem jest seria Compact od Sony, ale to jednak za mało, bo nie ukrywajmy, że smartfony Japończyków też nie trafiają we wszystkie gusta. Tylko czy faktycznie inteligentne telefony robią się coraz większe? Przykład wielkości Samsunga Galaxy S10+ zdaje się temu przeczyć.

Wielkość Samsunga Galaxy S10+ na przykładzie jego etui i obecnych smartfonów

Jak sami możecie zauważyć na powyższym nagraniu, które udostępnił Ice Universe, rozmiar Galaxy S9+ niemalże idealnie wpisuje się w etui Samsunga Galaxy S10+. Ten pierwszy mierzy 158,1 x 73,8 x 8,5 mm, oferując 6,2-calowy wyświetlacz. Z kolei jego następca według wszelkich znaków na niebie i ziemi ma zostać wyposażony w 6,4-calowy ekran, a według danych CAD jego wymiary ograniczają się do 157,5 x 75 x 7,8 mm. Autor dla porównania wykorzystał jeszcze Oppo Find X — smartfon rok w mojej opinii — który też stawia na 6,4-calowy panel, mierząc 156,7 x 74,2 x 9,4 mm. Tym sposobem Samsungowi uda się zbliżyć do tegorocznego rekordzisty w kategorii „najbardziej bezramkowego smartfona”.

Zobacz też: Lepiej nie kupować iPhone’a w Chinach.

Oczywiście nie można zapomnieć, że fani małych smartfonów najzwyczajniej w świecie chcą też mniejsze wyświetlacze. Te wciąż rosną i to fakt, co nie zawsze przekłada się na taki sam komfort użytkowania — niezależnie od wielkości całego urządzenia. Jednak, które rozwiązanie bardziej przypada Wam do gustu? Winda Oppo czy wycięcie na dwa aparaty w wyświetlaczu Samsunga?

Źródło: Twitter • mico11

  „niemalże” – słowo klucz. taki sam – tylko 2mm szerszy.i tak co roku. podobno można powiększyć niektóre narządy, ale o kciuku nie słyszałem

  • jendrush

   Miałem kiedyś Note 4 i mam S9+. S9+ jest wyższy, ale węższy i dlatego korzysta się z niego wygodniej, więc średnia zmiana w S10. Przy Note oczywiście ma to konkretne uzasadnienie, w końcu to notatnik.

   • mico11

    jedno i drugie dobre urządzenie, S10 pewnie też będzie, ale chodzi. o to, że ciągle są użytkownicy, jak ja np, którzy chcą móc schować telefon do kieszeni spodenek biegowych i pójść pobiegać, albo zmieścić do kieszeni spodni i nadal móc schylić się i zawiązać buty.
    to wygląda karykaturalnie jak ludzie biegają z iphonami 7+, 8+ czy samsungami s8+ czy s9+ w przyczepionymi do ramienia (w gacie się już niemieści, poza tym prawie 200gram klocek w kieszeni nie za bardzo sie nadaje). na prawdę niektórzy to by 8calowy tablet sobie przyczepili.

    • jendrush

     Popieram oczywiście Twoje zdanie. Mi bardzo się nie spodobało jak zaprezentowali S9 wykastrowanego względem S9+. Wcześniej miałem mniejszego S7 i właśnie w taki rozmiar bym celował. Niestety nie zostawili mi wyboru…. Później oczywiście mówią, że nie robią mniejszych bo ludzie kupują większe…ech…

 • LCD

  Według tego etui będzie jednak minijack. a były plotki, że samsung się też pozbywa

 • Variete

  smartfon rok w mojej opinii

 • Szamajama_Okutasi

  Moim zdaniem każdy smartfon powinien być wypuszczany w dwóch wersjach tak jak robiło to Sony. Jedna duża i druga mniejsza z ekranem 5 cali, ale żeby bebechy były te same.x