Nokia dość niespodziewanie powróciła na rynek. HMD Global kupiło wspomnianą markę zaledwie dwa lata temu, jednak teraz śmiało można powiedzieć, że była to trafiona inwestycja. Smartfony Nokii sprzedają się świetnie, czego dowodzą wyniki sprzedaży opublikowane właśnie przez samo HMD.

Nokia świetnie się sprzedaje. HMD ma powody do radości

Przy okazji premiery Nokii 8.1, HMD Global postanowiło pochwalić się wynikami sprzedaży swojej marki. Firma poinformowała, że od stycznia 2017 roku do teraz, sprzedano w sumie około 70 milionów smartfonów z logiem Nokii. Co więcej, 56 milionów sprzedanych urządzeń zakupili mężczyźni w wieku powyżej 35 lat, którzy wcześniej mieli do czynienia z tą marką. HMD Global wspomniało także, że to tańsze smartfony są ich głównym źródłem dochodu, a flagowce nie radzą sobie tak, jakby tego chciano.

Zobacz także: Przez moment Apple nie było już najwięcej wartą firmą na świecie. Wyprzedził ją inny gigant

Warto napomknąć, że HMD Global obchodziło niedawno swoje drugie urodziny. Prawdopodobnie nikt z Was nigdy by o tej firmie nie usłyszał, gdyby nie fakt, że odkupili Nokię od Microsoftu. Takie wyniki w ciągu zaledwie dwóch lat? Tylko pozazdrościć. Osobiście bardzo kibicuje Nokii i życzę jej jeszcze lepszych wyników. A Wy jakie macie zdanie o tej firmie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.