Straty Apple z powodu koronawirusa

Przez chwilę Apple nie było już najwięcej wartą firmą świata. Jej miejsce zajął ktoś inny

Newsy

Przez długi czas Apple było najwięcej wartą firmą na świecie. Wczoraj jednak na chwilę się to zmieniło, bo na pierwsze miejsce wskoczyła inna firma – jest to coś naprawdę niezwykłego, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że nikomu nie udało się tego dokonać przez ponad 8 lat.

Przez chwilę Apple przestało być najwięcej wartą firmą świata – jej miejsce zajął ktoś inny

Nowe iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak chciałoby tego Apple. Zapewne to właśnie ten element zaowocował tym, że wczoraj Apple na krótką chwilę „spadło z rowerka”, a na jego miejsce wskoczył nikt inny, jak gigant z Redmont, czyli Microsoft. Wczoraj, w pewnym momencie wartość Microsoftu wyniosła dokładnie 812,93 miliarda dolarów, a Apple „tylko” 812,60 miliarda dolarów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Cyber Monday – jeśli Black Friday Was zawiódł, to czas na kolejne promocje

Można śmiało powiedzieć, że wartość Apple leci na łeb, na szyję, bowiem firma z Cupertino jeszcze zaledwie kilka miesięcy temu była warta aż ponad bilion dolarów. Co prawda dziś Apple znów jest warte więcej niż Microsoft, aczkolwiek wartość giełdowa potrafi się drastycznie zmieniać z dnia na dzień. Bardzo możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości Microsoft już na dobre odstawi giganta z Cupertino. Apple musi przemyśleć wiele spraw, by utrzymać pozycję lidera.

 Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x