ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple warte 3 biliony USD

Przez chwilę Apple nie było już najwięcej wartą firmą świata. Jej miejsce zajął ktoś inny

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Przez długi czas Apple było najwięcej wartą firmą na świecie. Wczoraj jednak na chwilę się to zmieniło, bo na pierwsze miejsce wskoczyła inna firma – jest to coś naprawdę niezwykłego, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że nikomu nie udało się tego dokonać przez ponad 8 lat.

Przez chwilę Apple przestało być najwięcej wartą firmą świata – jej miejsce zajął ktoś inny

Nowe iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak chciałoby tego Apple. Zapewne to właśnie ten element zaowocował tym, że wczoraj Apple na krótką chwilę „spadło z rowerka”, a na jego miejsce wskoczył nikt inny, jak gigant z Redmont, czyli Microsoft. Wczoraj, w pewnym momencie wartość Microsoftu wyniosła dokładnie 812,93 miliarda dolarów, a Apple „tylko” 812,60 miliarda dolarów.

Zobacz także: Cyber Monday – jeśli Black Friday Was zawiódł, to czas na kolejne promocje

Można śmiało powiedzieć, że wartość Apple leci na łeb, na szyję, bowiem firma z Cupertino jeszcze zaledwie kilka miesięcy temu była warta aż ponad bilion dolarów. Co prawda dziś Apple znów jest warte więcej niż Microsoft, aczkolwiek wartość giełdowa potrafi się drastycznie zmieniać z dnia na dzień. Bardzo możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości Microsoft już na dobre odstawi giganta z Cupertino. Apple musi przemyśleć wiele spraw, by utrzymać pozycję lidera.

 Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy