google pixel 3 lite sargo

Pixel 3 Lite obok starszego brata — czy Google rozumie rynek?

Jakub Bereziewicz Jakub Bereziewicz Newsy

Google z pewnością nie może uznać minionego roku za udany, jeśli spojrzymy na ich smartfony. Są awaryjne, mają od groma problemów, a do tego nie oferują nic nadzwyczajnego. Oczywiście jest Night Sight i kilka innych ciekawych rozwiązań w oprogramowaniu, ale konkurencja już to kopiuje lub nieoficjalnie sami możemy skorzystać z wybranych trybów. Przy tym Pixele są wyjątkowo drogie. Dlatego w drodze jest Pixel 3 Lite, który właśnie zapozował do zdjęć ze starszym bratem, Pixelem 3.

Pixel 3 Lite to młodszy, słabszy, ale większy brat Pixela 3

Sam Pixel 3 Lite nie powinien być Wam już obcy. Poznaliśmy go na wskroś — razem ze specyfikacją i przewidywaną ceną. Co nam zdradza powyższe zdjęcie? Przede wszystkim fakt, że Sargo będzie większy od Pixela 3. O ile sam wyświetlacz rośnie o zaledwie części setne cala, to ramki z pewnością nie zostaną zmniejszone. Wręcz przeciwnie, o ile Pixel 3 i Pixel 3 Lite wykorzystują je dla głośników stereo, to tych zabraknie w odmianie Lite.

To pokazuje, że Google nie do końca jest świadome jak rozwija się rynek. Chce podążać własną drogą, co też może być pozytywne, ale patrząc na obecne działania, to można mieć co do tego duże wątpliwości.

Zobacz też: Czym ma być składany smartfon Huawei?

Pixel 3 Lite nie będzie tani, nie będzie też niczym szczególnym się wyróżniał. Oczywiście aparat może być bardzo dobry, ale konkurencja nie jest zbyt daleko w tyle, więc to może nie wystarczyć. Czyste oprogramowanie jedynie ma szansę na zdobycie uwagi.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy