Google z pewnością nie może uznać minionego roku za udany, jeśli spojrzymy na ich smartfony. Są awaryjne, mają od groma problemów, a do tego nie oferują nic nadzwyczajnego. Oczywiście jest Night Sight i kilka innych ciekawych rozwiązań w oprogramowaniu, ale konkurencja już to kopiuje lub nieoficjalnie sami możemy skorzystać z wybranych trybów. Przy tym Pixele są wyjątkowo drogie. Dlatego w drodze jest Pixel 3 Lite, który właśnie zapozował do zdjęć ze starszym bratem, Pixelem 3.

Pixel 3 Lite to młodszy, słabszy, ale większy brat Pixela 3

Sam Pixel 3 Lite nie powinien być Wam już obcy. Poznaliśmy go na wskroś — razem ze specyfikacją i przewidywaną ceną. Co nam zdradza powyższe zdjęcie? Przede wszystkim fakt, że Sargo będzie większy od Pixela 3. O ile sam wyświetlacz rośnie o zaledwie części setne cala, to ramki z pewnością nie zostaną zmniejszone. Wręcz przeciwnie, o ile Pixel 3 i Pixel 3 Lite wykorzystują je dla głośników stereo, to tych zabraknie w odmianie Lite.

To pokazuje, że Google nie do końca jest świadome jak rozwija się rynek. Chce podążać własną drogą, co też może być pozytywne, ale patrząc na obecne działania, to można mieć co do tego duże wątpliwości.

Zobacz też: Czym ma być składany smartfon Huawei?

Pixel 3 Lite nie będzie tani, nie będzie też niczym szczególnym się wyróżniał. Oczywiście aparat może być bardzo dobry, ale konkurencja nie jest zbyt daleko w tyle, więc to może nie wystarczyć. Czyste oprogramowanie jedynie ma szansę na zdobycie uwagi.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).