Moda na elastyczne czy też składane smartfony dopiero przed nami. Początkowo z pewnością będzie to tylko ciekawostka o nikłej dostępności, ale od czegoś trzeba zacząć. Samsung już oficjalnie pokazał, a raczej zapowiedział swoją propozycję, więc czas na konkurencję. Oczywiście nie można zapominać o FlexPai, który stanowi pierwszy tego typu model. W drodze są też urządzenia od LG, Xiaomi, Vivo i innych, ale zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych może okazać się składany smartfon od Huawei.

Składany smartfon Huawei będzie przede wszystkim większy

Czemu Huawei może okazać się popularny? Presja w stosunku do tego producenta jest coraz większa, patrząc na jego szybki rozwój. Wyprzedzenie Apple w rankingach, świetna sprzedaż flagowych modeli, nowoczesne technologie i przede wszystkim oficjalna zapowiedź detronizacji Samsunga. Taka firma po prostu musi pokazać dobrego, składanego smartfona, skoro akurat taka moda nadchodzi. O ile powyższa wizja, to tylko wizja, o tyle coraz więcej mówi się o przekątnej, jaką ma oferować propozycja Huawei. Przede wszystkim ma ona mieć większy wyświetlacz od Samsunga — mowa jest o 8 calach, kiedy Koreańczycy stawiają na 7,3-calowy panel. Analogicznie wygląda sytuacja z dodatkowym ekranem – 5 cali kontra 4,6-cala. Jak jeszcze Chińczycy zagrają? Ich składany model ma być głównie dostępny w Korei Południowej. Dlaczego? Ze względu na 5G. Nie raz się mówiło, że Huawei chce wprowadzić nową technologię łączności właśnie w takim smartfonie, a docelowy rynek zapowiada się na jeden z najbardziej rozwiniętych pod względem infrastruktury.

Zobacz też: Jak działa ładowanie zwrotne w Huawei Mate 20 Pro?

Na koniec sama premiera — kiedy ona nastąpi? W tym wypadku również wiele plotek się pokrywa i mowa jest o targach Mobile World Congress, które rozpoczną się pod koniec lutego. W sprzedaży składany smartfon Huawei ma się pojawić na przełomie kwietnia i maja.

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.