Moda na elastyczne czy też składane smartfony dopiero przed nami. Początkowo z pewnością będzie to tylko ciekawostka o nikłej dostępności, ale od czegoś trzeba zacząć. Samsung już oficjalnie pokazał, a raczej zapowiedział swoją propozycję, więc czas na konkurencję. Oczywiście nie można zapominać o FlexPai, który stanowi pierwszy tego typu model. W drodze są też urządzenia od LG, Xiaomi, Vivo i innych, ale zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych może okazać się składany smartfon od Huawei.

Składany smartfon Huawei będzie przede wszystkim większy

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Czemu Huawei może okazać się popularny? Presja w stosunku do tego producenta jest coraz większa, patrząc na jego szybki rozwój. Wyprzedzenie Apple w rankingach, świetna sprzedaż flagowych modeli, nowoczesne technologie i przede wszystkim oficjalna zapowiedź detronizacji Samsunga. Taka firma po prostu musi pokazać dobrego, składanego smartfona, skoro akurat taka moda nadchodzi. O ile powyższa wizja, to tylko wizja, o tyle coraz więcej mówi się o przekątnej, jaką ma oferować propozycja Huawei. Przede wszystkim ma ona mieć większy wyświetlacz od Samsunga — mowa jest o 8 calach, kiedy Koreańczycy stawiają na 7,3-calowy panel. Analogicznie wygląda sytuacja z dodatkowym ekranem – 5 cali kontra 4,6-cala. Jak jeszcze Chińczycy zagrają? Ich składany model ma być głównie dostępny w Korei Południowej. Dlaczego? Ze względu na 5G. Nie raz się mówiło, że Huawei chce wprowadzić nową technologię łączności właśnie w takim smartfonie, a docelowy rynek zapowiada się na jeden z najbardziej rozwiniętych pod względem infrastruktury.

Zobacz też: Jak działa ładowanie zwrotne w Huawei Mate 20 Pro?

Na koniec sama premiera — kiedy ona nastąpi? W tym wypadku również wiele plotek się pokrywa i mowa jest o targach Mobile World Congress, które rozpoczną się pod koniec lutego. W sprzedaży składany smartfon Huawei ma się pojawić na przełomie kwietnia i maja.

 

Źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.