Serwis androidandme.com pokusił się o wysnucie bardzo odważnej tezy. Zdaniem tego portalu następna generacja mobilnych procesorów nosząca nazwę „Tegra 3″może trafić do pierwszych urządzeń już podczas lutowych targów MWC w Barcelonie. Jak powszechnie wiadomo, Tegra 2 została zaprezentowana na targach CES w roku 2010, lecz pierwsze smartfony wykorzystujące ten układ zostały pokazane dopiero rok później, na kolejnej edycji CES. 

Androidandme.com sugeruje, że NVIDIA wstrzymała się z prezentacją Tegry 3, tylko po to, aby nie odsuwać w cień wszystkich zaprezentowanych urządzeń z poprzednią generacją Tegry. Michale Rayfield na pytanie naszych kolegów po fachu dotyczące 3-ciej generacji Tegry miał odpowiedzieć: „”To nastąpi szybko. Wierzę, że będziemy dysponować nową generacją Tegry zanim nasi konkurenci będą produkować swoje odpowiedniki procesorów dwurdzeniowych. To chyba mówi wystarczająco dużo o tempie naszej pracy.”

Słowa Rayfiedla zdają się być prawdą, zważywszy na fakt, że Qualcomm (producent procesorów dla HTC) i Texas Instruments (do niedawna ściśle związany z Motorolą) nie pokazały jeszcze swoich dwurdzeniowych czipów. Mieliśmy wielką nadzieję, że podczas największej mobilnej imprezy na świecie, czyli targów MWC, to właśnie Ci dwaj producenci będą skupiać całą uwagę mediów i gości, tymczasem całą pulę może znowu zgarnąć NVIDIA. 
źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz