Wczoraj zaprezentowałem Wam film Zacka z kanału JerryRigEverything, który wziął na swój warsztat iPada Pro. Był to pierwszy tablet, który uczestniczył w tego typu testach i efekt był… kiepski. Co by za dużo nie zdradzać, tablet po prostu złamał się w pół. Wiele osób w Sieci już ogłosiło powtórkę #bendgate, która pojawiła się po premierze iPhone’a 6 i 6 Plus. Jednak trzeba wziąć pod uwagę jedną kwestię — to tablet. Jak wspominałem we wspomnianym tekście — jego konstrukcja jest zupełnie inna. W takim razie warto sprawdzić, czy inne tego typu urządzenia są równie łamliwe.

Wytrzymałość tabletów to osobna kwestia — iPad Pro i inne nie dorównają smartfonom

Od razu zaznaczam, że autor świadomie sparodiował kanał JerryRigEverything, aby pokazać, że przypadłość łamania się w pół tabletów jest czymś naturalnym. Jak już wczoraj wspominałem, konstrukcja tych urządzeń jest zupełnie inna i nie zapewnia takiej samej sztywności, co smartfony. Akumulatory, które głównie zajmują przestrzeń za wyświetlaczem, też są na swój sposób elastyczne i się wyginają. W powyższym teście wpływ na uszkodzenie miało złącze do dokowania, które dodatkowo osłabiło całą konstrukcję. Czy Huawei Matebook 12 mógł tego uniknąć? Nawet przeniesione gniazdo nie zagwarantowałoby takiej sztywności, żeby nacisk rąk nie wygiął całego urządzenia.

Zobacz też: EMUI jest tak świetne, że nie pozwala na stałe korzystać z innych launcherów.

Czy to oznacza, że wszystkie tablety czeka swego rodzaju rewolucja? Nie. W przypadku łamliwych iPhone’ów problem objawiał się w codziennym użytkowaniu — noszeniem urządzenia w kieszeni. Powyższa sytuacja z tabletami nie wystąpi — nosimy je głównie w torbach. Musiałby ktoś usiąść na tym urządzeniu, aby się tak uszkodziło i to z naprawdę sporym impetem, jak i… wagą. W takim wypadku równie dobrze smartfon mógłby nie przetrwać. Co jednak nie zmienia faktu, że inne wady iPada Pro, które wyszły podczas testu Zacka, nie powinny mieć miejsca.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.