huawei p20 pro wersje kolorystyczne

Huawei, to trzeba naprawić — EMUI nie pozwala zmienić launchera

1 minuta czytania
Komentarze

Android ma tę przewagę nad konkurencją, że pozwala użytkownikom na wiele. Możliwość jego personalizacji jest praktycznie dowolna. Możemy dostosować praktycznie wszystko, ale nie wszystkim producentom się to podoba. Dlatego pojawiły się różne zabezpieczenia — między innymi blokady bootloaderów. Niedawno doskonale poznali to użytkownicy Nokii. Wcześniej Huawei zabrał możliwość odblokowywania programu rozruchowego. Teraz Chińczycy zabierają kolejną możliwość personalizacji wyglądu swoich smartfonów — EMUI nie pozwala zmieniać domyślnego launchera.

Nie lubimy, gdy czegoś nam się zabrania — Huawei narzuca nam EMUI i ich launcher

huawei mate 20 pro czytnik linii papilarnych

Co jak co, ale jedną z głównych wad smartfonów Huawei i Honor, którą wymieniacie stosunkowo często, jest właśnie EMUI. To nakładka od Chińczyków, która określana jest mianem topornej i niezbyt urodziwej. Niemniej to kwestia gustu. Z racji, że mamy do czynienia z Androidem, to chociaż launcher można zmienić, prawda? Już nie. Launcher odpowiada między innymi za wygląd pulpitów i spisu aplikacji. W tym miejscu najczęściej polecany jest Nova Launcher, ale okazuje się, że Huawei wraz z ostatnią aktualizacją EMUI nie pozwala już ustawić domyślnego launchera. Oznacza to, że możemy korzystać z alternatyw, ale przy każdym powrocie do pulpitu musimy ręcznie go wybierać.

Zobacz też: Kiedy Samsung zdecyduje się pokazać Android Pie?

Jednak zanim zaczniecie wieszać psy na Huawei, to warto zaznaczyć, że na razie ta zmiana dotyczy chińskiego wydania nakładki. Firma zaznacza też, że to błąd, który niedługo ma zostać naprawiony. Oby tak faktycznie się stało i ten nie przeniósł się do Europy.

Źródło: Reddit, XDA Developers

Motyw