Niedawno skończyło się istotne wydarzenie dla programistów na Robocika, Android Dev Summit. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Google poznało ciemny motyw i zachęca do jego stosowania. To już niektórych rozbawiło — w końcu Amerykanie jako jedni z ostatnich zrozumieli sens jego stosowania. W takim razie dodajmy kolejną, nieco kontrowersyjną wypowiedź firmy. Według Google, Android Pie niedługo „wystrzeli” i zostawi wyniki Oreo w tyle. Brzmi dobrze, ale patrzą.

Android Pie niewidoczny, ale Google uważa, że to się zaraz zmieni

android oreo dystrybucja fragmentacja pazdziernik

Do rzeczy — Google twierdzi, że pod koniec roku Android Pie będzie bardziej popularny, niż miało to miejsce w przypadku Oreo w analogicznym okresie dla tego systemu. W takim razie przypomnijmy sobie, jak wyglądały statystyki ze stycznia 2018 roku:

  • Oreo (8.0 + 8.1) – 0,7%
  • Nougat (7.0 + 7.1) – 26,3%

Wydaje się, że to wynik, który można bez problemu pokonać. Jednak według ostatnich danych Google (za październik), Android Pie wciąż nie istnieje. Z kolei rok temu Oreo już osiągnęło 0,2%. Obecnie ten system to ponad 21,5%, więc… będzie ciekawie.

Zobacz też: Co znajdzie się w Samsungu Galaxy S10 według Evana Blassa?

To, co Google ma pomóc w osiągnięciu lepszego wyniku to podobno Projekt Treble. Ten jest obowiązkowy dla każdego smartfona z Android Pie. W przypadku Oreo tak nie było, jeśli urządzenia nie pojawiły się na rynku z tym systemem. Niemniej trzymam Google za słowo i nie ukrywam, że nie chciałbym, aby Amerykanie ponownie się ośmieszyli, a ja chciałbym być w szoku. W końcu problem fragmentacji Robocika jest poważny.

 

Źródło: Android Dev Summit, Android Headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.