ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi 8

Xiaomi może być z siebie dumne! Cel wypełniony dużo szybciej, niż zamierzano

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy z chińskich smartfonów wszyscy szydzili? One już najprawdopodobniej nigdy nie wrócą. Szczególnie jak spojrzymy na wyniki sprzedaży za miniony kwartał. Huawei zanotowało ogromny wzrost, Xiaomi podobnie i tym sposobem siedzi na plecach Apple. Dodatkowo Chińczycy nie boją się nowej technologii i inwestowania w jej rozwój. To też dotyczy Xiaomi, które właśnie świętuje wypełnienie celu założonego na początku roku.

Xiaomi wykonało swój cel – 100 milionów smartfonów sprzedane

xiaomi mi mix 3

Xiaomi miało prosty cel na ten rok – sprzedać przynajmniej 100 miliony smartfonów. Został on wypełniony, co też zostało ogłoszone kilka dni temu przez Lei Jun, czyli założyciela firmy. Dokładnie rzecz biorąc, o godzinie 23:23, 26 października (czas chiński) został sprzedany stumilionowy smartfon Xiaomi. Co ciekawe, Lei Jun oficjalnie opowiedział o wykonaniu celu w Zhong Guan Cun Science Park, czyli miejscu, gdzie 8 lat temu oficjalnie powstała firma. Szkoda, że producent nie podzielił się informacją, które modele są najchętniej kupowane – czy jest to flagowa seria Mi 8 czy też wciąż Redmi są na szczycie? Być może to niedawno zaprezentowany Mi Mix 3 niedługo sprawi, że wynik zostanie wyraźnie poprawiony?

Zobacz też: Czy iPhone Xr można nazwać wytrzymałym smartfonem?

Czy kogokolwiek dziwi sukces Xiaomi? Kiedyś takie liczby były nie do pomyślenia w przypadku tej firmy i jakiejkolwiek innej z Chin. Dzisiaj można pytać, czemu tylko tyle? W końcu Apple wciąż sprzedaje więcej iPhone’ów, ale to już niedługo może się zmienić.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy