ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone Xr

iPhone Xr – czy poza wysoką ceną smartfon może pochwalić się wytrzymałością?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

iPhone Xr to dla fanów Androida naprawdę dziwne urządzenie. „Budżetowy” smartfon od Apple’a, którego cena zaczyna się od 3729 zł, nie może pochwalić się nawet ekranem Full HD – wyświetlacz obraz przedstawiać może w maksymalnej rozdzielczości 1792 x 828 pikseli. Czy pomimo wszystkich tych wad urządzenie pochwalić może się przynajmniej wytrzymałością? To postanowił sprawdzić Zack z kanału JerryRigEverything. 

iPhone Xr – wytrzymałość i odporność na wygięcia

iPhone Xr byłby dobrym budżetowym smartfonem od Apple’a… gdyby nie kosztował tyle, co najlepsze flagowce z systemem Android. Test Zacka jasno pokazuje nam, że wytrzymałość urządzenia jest w porządku – ekran standardowo rysuje się przy kontakcie z przedmiotem o twardości 6 w skali Mohsa, a ramki wykonane zostały z aluminium (a nie ze stali chirurgicznej, jak w iPhonie Xs). Na całe szczęście, w przeciwieństwie do iPhone’a 6, smartfona nie da się wygiąć – jego budowa jest więc solidna.

Zobacz też: Czy w sklepie Google Play może pojawić się abonament?

Niestety po raz kolejny możemy się przekonać o nieuczciwym marketingu Apple’a – firma reklamuje szkiełko aparatu jako „wykonane z szafirowego szkła”, co oznacza, że powinno ono rysować się przy kontakcie z przedmiotami o twardości 8 w skali Mohsa. Niestety w praktyce dzieje się inaczej – ma ono identyczną wytrzymałość jak wyświetlacz iPhone’a Xr. Co sądzicie zatem o nowym smartfonie Apple’a, o którym firma mówi, że „cały jest olśnieniem”? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: JerryRigEverything

Sprawdź najnowsze wpisy