64-bitowe procesory w Samsungach w przyszłym roku

Newsy

samsung ceo shin

Mamy za sobą premierę dwóch nowych iPhone’ów, które odbiły się echem na każdym portalu o tematyce telekomunikacyjnej i nie tylko. Jedną z interesujących nowości w modelu 5S jest zastosowanie 64-bitowego procesora i zoptymalizowanie iOS7 pod ten typ układu.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Koreańczycy uznali, że gorsi być nie mogą i CEO Samsunga, Pan JK Shin ogłosił, że w przyszłym roku możemy się spodziewać smartfonów tej marki z systemem Google korzystających właśnie z nowości wprowadzonej do mobilnego rynku przez Apple.

Główna zaleta zmiany procesorów na 64-bitowe? Identyczna jak w przypadku komputerów, czyli możliwość obsłużenia powyżej 4GB pamięci RAM. To też oznacza, że zapewne nowa technologia w smartfonach będzie stosowana na początku w topowych modelach Samsunga, na przykład: Galaxy S5. Dodatkową zaletą tego typu systemów jest większe tempo pracy, gdyż wspomniana zwiększona pamięć przejmuje dodatkowe role w zarządzaniu procesami.

Kolejną kwestią do rozwiązania jest sam system Android, który w obecnej postaci nie obsługuje procesorów 64-bitowych. Najprawdopodobniej wersja 4.4 KitKat wprowadzi tę zmianę, gdyż nie zapowiada się na kolejną edycję systemu w najbliższym czasie.

Na koniec słowa CEO Samsunga, które idealnie obrazują dzisiejszy świat mobilnych technologii: „Apple nie może mieć nic specjalnego”.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x