Wyświetlacz Pixel 3 XL jest wychwalany – nie zgadniecie, kto go wyprodukował…

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-16

Google w tym roku najprawdopodobniej zasłuży na moją prywatną ocenę największej wpadki roku. Nie chodzi nawet o same smartfony, które mogą być ciekawe pod niektórymi względami, ale przykład Google+ pokazuje, że Amerykanie się gubią. Niemniej skupmy się na serii Pixel, której największy reprezentant może pochwalić się jednym z najgorszych wycięć w ekranie. Wyświetlacz Pixel 3 XL ma jeden z najwyższych notchy, co niekoniecznie pozytywnie wpływa na jego odbiór. Niemniej sam panel jest na każdym kroku chwalony w przeciwieństwie do poprzednich propozycji.

Wyświetlacz Pixel 3 XL nie musi być równo wycięty, ale jego jakość to pierwsza klasa

Wiele recenzji, testów, jak i specjalistycznych badań wskazuje, że Google dobrze dobrało wyświetlacz do Pixela 3 XL. Wszelkie jego parametry są zdecydowanie ponadprzeciętne. W takim razie, kto jest jego dostawcą? W końcu Amerykanie na własną rękę nie produkują żadnych podzespołów. Powyżej możecie zobaczyć rozbiórkę Pixela 3, ale w dokładnie taki sam sposób, choć na piśmie iFixIt postąpiło z Pixelem 3 XL:

Co ciekawego zdradza ten poradnik? Przede wszystkim fakt, że rok w rok utrudnia się naprawę urządzeń mobilnych. Oczywiście wiąże się to z dodatkową technologią, stosowaniem coraz bardziej kompaktowych rozwiązań, ale o domowych wymianach wyświetlacza można już zapomnieć. Zamiana akumulatora jest też utrudniona. Niemniej zaskoczeniem jest fakt, że Google po raz pierwszy postawiło na wyświetlacz od Samsunga. To poniekąd tłumaczy, skąd takie, a nie inne recenzje. Koreańczyków można nie lubić, ale jedno trzeba im oddać – pod względem jakości, ich wyświetlacze to klasa światowa.

Zobacz też: OnePlus 6T odkryje nowe karty w Oxygen OS.

W zeszłych latach Google stawiało na rozwiązania stosowane chociażby od LG. Ta firma też jest chwalona za swoje panele, ale w przypadku Pixela 2 XL z pewnością częściej pojawiało się narzekanie. Tak naprawdę Pixel 3 to pierwsza generacja smartfonów od Amerykanów, gdzie ekrany nie sprawiają – póki co – problemów.

źródło: iFixIt • JebaczKoz

  Baju baju baju baj jaki Samsung? LG też wsadził swoje łapy, tylko że do mniejszego brata! https://www.gsmarena.com/google_pixel_3s_oled_panel_is_lgmade_teardown_reveals-news-33795.php

 • Lukasz Pn

  A za co tu nie lubić Koreanczyków?

 • Tomasz

  To pewnie oled samsunga. Niezle g. Android ma to do siebie ze po pewnym czasie potrafi nie wylaczyc ekranu (warto miec na to skrypt). W dobrym phonie rozladowaniu ulegnie bateria, w oledowym po kilku godzinach wyswietlacz jest zniszczony. Zwlaszcza samsungowy.

  • kamilek2424

   Nigdy mi się nie zdarzyło żeby Android nie zgasił ekranu

  • stark2991

   Bzdury. Ani ekran nie ma prawa się nie wyłączyć (chyba że zostawisz włączoną aplikację, która ma zaimplementowane utrzymywanie ekranu w aktywności, no ale chyba wiesz jakie to apki), ani wypalić w kilka godzin. Wypalanie to długotrwały proces, w dodatku zależny od jasności panelu

 • Łukasz Bik

  no i chuj a nie hosting takie było zamieszanie przenosimy sie na nowy serwer nowa platforma a dalej leżycie …. ale fakt tekst mogę przeczytać

 • LoadGamePL

  Bardzo dobrze że zmienili producenta. Duet LG i Google to katastrofa

 • Marucins

  Przewaliłem specyfikację https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9257&idPhone2=8720
  Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy ale Google poszło na łatwiznę i nawet nie raczyło poprawić tylnego aparatu. Siedzi to samo co z 2 XL. Rozumiem że aparat był dobry, ale obecnie wypada kiepsko.

  YT zalewają kolejne filmy porównujące i tylko fanboje marki doszukują się wyjątkowości z nowym Pixelu.

  • TenTuTego

   Fakt, też spodziewałem się jeszcze lepszego aparatu w nowych pixelach. Sam posiadam Google Pixel 2 i aparat nadal jest jedną z najmocniejszych stron tego telefonu.

   • Norbert Nowakowski

    htc odwaliło dobrą robotę

 • Sebosz

  Nie rozumiem jak zwiększone ryzyko uszkodzenia telefonu spowodowane tym, że jest z obu stron pokryty szkłem wpływa na jego ‚naprawialność’. Chyba sami się gubią w tym, co oceniają.

  • stark2991

   Wpływa negatywnie 🙂

 • stark2991

  A ja byłem przekonany, że to LG w końcu się nauczyło robić dobre ekrany. No cóż, czyli wszystko po staremu 😀

  • Zero Cool

   Robią buble nadal. Wczoraj brałem dwa G7 ThinQ na przedłużenie umowy, jeden miał masakrycznie źle podświetlony ekran, drugi 3 świecące na biało piksele, oba dziś poszły do żyda.

   • Zdzisław Dyrman

    I żyd dał się naciągnąć na takie buble?

    • stark2991

     Myślisz że ktoś szuka bad pikseli przy zakupie?

     • Zdzisław Dyrman

      No. Żyd.

    • Zero Cool

     Mam znajomego żyda 🙂

  • Norbert Nowakowski

   nastawiłem się na v30 swego czasu i telefon bardzo mi sie podobał na papierze do momentu kiedy nie dojechał na testy a tam rozczarowanie bo białe nie jest białe tylko żółte. Pytam się w biurze czy tylko ja tak widzę ale wszyscy wkoło potwierdzają że oni też . Piszę do LG żeby wysłali inny na testy, przychodzi nówka zafoliowana otwieram odpalam i to samo.. Ostatnio miałem na tapecie g7, i o dziwo ekran bardzo fajny i żadnych problemów niestety przegrał w rozrachunku z mi8 i mix2s ( ten ostatni wymiata )

   • stark2991

    Tak tylko zauważę, że biel o idealnej temperaturze 6500K może dawać takie wrażenie. Natomiast dla naszego oka przyjemniejsza jest „śnieżnobiała” biel, czyli technicznie za zimna. LG robiło masakrycznie zimne ekrany, do tego stopnia, że były już niebieskawe. A czy Twoja sztuka była wadliwa czy tak po prostu skalibrowana to nie mogę stwierdzić

    • jaad75

     Dla czyjego oka przyjemniejsza jest zaniebieszczona biel? Chyba dla kogoś spaczonego nieskalibrowanymi biurowymi monitorami i telewizorami w trybie sportowym/dynamicznym. Dla kogoś przyzwyczajonego choćby do kartki papieru oświetlonej światłem słonecznym (czyli w bezchmurny dzień np. okolice 5600K), albo książki, czy gazety w świetle żarówki (ok. 2700K), ekran skalibrowany do D65 z pewnością nie będzie zbyt żółty. Wszystko powyżej 6500K jest grubo za niebieskie i w efekcie męczące dla oczu.

     • stark2991

      No nie do końca. Biel w okolicy 6500K jest lekko żółtawa, „brudna”, natomiast biel w okolicy 7000K uważam za idealną dla siebie. Mam u siebie tryb sRGB z punktem bieli dobrze ustawionym i jest zdecydowanie zbyt żółto, niebieskiej bieli też nie znoszę, ale ustawiłem to sobie tak, że biel mojego ekranu dla mojego oka wydaje się być idealnie biała.x