Oxygen OS urozmaicany jest od kilku lat. Od samego początku nakładka ta jest wychwalana za stosowanie tylko najbardziej potrzebnych dodatków, a przy tym świetną optymalizację. Nie da się ukryć, że też sami użytkownicy mają duży wkład w jej rozwój, a premiera nowego urządzenia w postaci OnePlus 6T to świetna okazja na odświeżenie Oxygen OS. To też firma zapowiedziała i przedstawiła szczegóły na swoim forum.

OnePlus 6T odświeży Oxygen OS, ale zapewne nie będziecie musieli go kupować

oxygen os forum oneplus

Przejdźmy od razu do konkretów. Na forum firmy można przeczytać naprawdę długi wywód na temat tego, jaka jest nakładka Oxygen OS i jaka będzie. Dlatego zmienią się gesty. Już dzisiaj je wychwalam, ale nie da się ukryć, że są trochę ubogie. Po przesiadce z klawiszy funkcyjnych najbardziej brakowało mi możliwości szybkiego przejścia między aktualną, a ostatnią aplikacją. Właśnie taki gest zostanie dodany, a do tego klawisz blokady otrzyma nowe przeznaczenie. Krótkie przytrzymanie (0,5 sekundy) uruchomi Asystenta Google. Do tego pojawiły się wzmianki o współpracy z Qualcommem, aby jak najwięcej wycisnąć z optymalizacji pod Snapdragona 845. Zarówno pod względem wydajności, jak i zużyciem energii. FSE, czyli Fast, Smooth, Efficient wciąż pozostaje wyznacznikiem.

Zobacz też: Nowa wersja Snapchata bez czekania!

Wspomniałem, że nie będziecie musieli kupować OnePlus 6T, aby cieszyć się nowym Oxygen OS. To prawda, OnePlus jest doskonale znany z tego, że nowości oferuje również dla starszych urządzeń. Wszelkie zmiany z nowych modeli, trafiają też na poprzedników – wystarczy spojrzeć chociażby na odblokowywanie twarzą, które pojawiło się wraz z OnePlus 5T, a dostępne jest dla OnePlus 3 i nowszych.

źródło: XDA Developers, Forum OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.