ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google plus

To koniec Google+. Przesądził o tym ogromny wyciek danych jego użytkowników

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy – Google+ od bardzo dawna było niedobitkiem. W uścisku Facebooka, Twittera czy Instagrama pomysł giganta z Mountain View nie miał szans się przyjąć – dziś Google oficjalnie poinformowało, że ich serwis społecznościowy zostanie zamknięty.

Google + zostanie zamknięte

To koniec Google+. Gigant przyznał dziś, że prawnie nikt nie interesuje się tym serwisem – 90% sesji trwa… około 5 sekund. Co najciekawsze, nie to jest powodem takiego stanu rzeczy. O co więc chodzi? O to, że w 2015 nastąpił ogromny wyciek danych użytkowników tego portalu – poszkodowanych zostało blisko 500 tysięcy osób. W skład tych danych weszły m.in. adresy e-mail, daty urodzin, płcie, zatrudnienia, statusy związków i zdjęcia profilowe.

Zobacz także: Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro – co z wyjściem słuchawkowym?

Dowiadujemy się o tym dopiero teraz, bo Google zataiło przed nami tę informację. Firma tłumaczyła się tym, że nie chciała znaleźć się na ustach wszystkich, tak jak to było z Facebookiem przy okazji afery z Cambridge Analytica. Ponadto, gigant uspokaja, że nic wielkiego tak naprawdę się nie stało – nie ma dowodów, że ktoś wykorzystał te dane do niecnych celów.

Serwery Google+ zostaną wyłączone w ciągu 10 miesięcy. Będziecie tęsknić? Ja absolutnie nie.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy