Każdemu właścicielowi smartfona Nexus S, któremu fabryczne taktowanie procesora Hummingbird z częstotliwością 1GHz nie wystarcza, przychodzi z pomocą Whiskey Team – ekipa, która udostępniła custom kernel zwiększający tą częstotliwość do 1.2GHz. Urządzenie działa stabilnie i jest bardzo szybkie, co potwierdza poniższy benchmark oraz porównanie z wynikami innych smartfonów.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Niestety custom kernel na obecnym etapie rozwoju ma pewną wadę, dla niektórych większą, a dla innych właściwie żadną. Problemem jest Bluetooth, który na zmodyfikowanym jądrze po prostu nie działa. Mamy jednak nadzieję, że ekipa deweloperów szybko upora się z tym kłopotem i udostępni w pełni działającą wersję.

Żródło: xda-developers

Tomasz Halasz