Definitywny koniec gniazda słuchawkowego? Samsung też może z niego zrezygnować

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-10

Mogłoby się wydawać, że gniazdo słuchawkowe jest nieodłącznym elementem rynku mobilnego. Jednak od kilku lat jesteśmy świadkami, jak kolejni producenci z niego rezygnują. Początkowo była to walka z grubością urządzeń, ale z czasem cała sytuacja nabrała charakteru finansowego, jak to jest w przypadku Apple. Tymczasem najwięksi obrońcy złącza Jack 3,5 mm zaczynają się poddawać, co pokazuje chociażby OnePlus 6T. Nowe raporty wskazują, że podobny los czeka flagowe modele Samsunga.

Gniazdo słuchawkowe może zostać w przyszłym roku zapomniane przez Samsunga

samsung galaxy note10 gniazdo sluchawkowe

Jak podaje najnowszy raport ETNews, już Galaxy Note10 ma zostać pozbawiony złącza Jack 3,5 mm. W zamian pojawi się stosowna przejściówka w zestawie z USB-C. Wiele firm stosuje taką alternatywę, choć Apple już ją porzuciło. Niemniej Koreańczycy do dzisiaj oferują chociażby przejściówkę MicroUSB – USB-C, więc w przypadku gniazda słuchawkowego może być podobnie. Skąd w ogóle pomysł na usunięcie tego złącza? Pierwsze podejrzenia skierowane są na brak miejsca wewnątrz obudowy. Mimo że będziemy w przyszłym roku żyć elastycznymi modelami, to Koreańczycy pozostaną przy tradycyjnych budowach, które też będą urozmaicać nowymi technologiami. Właśnie dla nich ma być szykowane miejsce w Galaxy Note10 na rzecz pozbycia się gniazda słuchawkowego.

Zobacz też: Zgubić się w drodze do szkoły przez… smartfona.

Oczywiście na tym etapie, gdy niecały rok dzieli nas od premiery Galaxy Note10, wydaje się to być wróżeniem z fusów. Jednak jakby nie patrzeć, Samsung z pewnością już opracowuje nową generację swojego smartfona ze stylusem. Koniec pewnej ery? Jeśli wszystko się potwierdzi, to niewątpliwie tak.

źródło: SamMobile • Tomasz

  Brak miejsca ? W obudowach 6+ cala ? Ha ha ha

 • Siekiera

  Jeśli Samsung zapomni o wyjściu słuchawkowym mini jack, to ja zapomnę o Samsungu.

 • Nie wiem po co to nakręcacie jak już nie raz były takie „przecieki” w poprzednich modelach i się one nie sprawdziły przy Samsungu. W dodatku Samsung robi filmiki, gdzie naśmiewa się z przejściówki Apple i sami mieliby popełnić ten błąd? Spójrzcie jeszcze na to czy użytkownicy tego chcą. Przy OP6T ankieta odnośnie Jacka mówi sama za siebie, klienci z OP6T będą mogli pomyśleć nad przejściem do Samsunga, iż on z nielicznych ma jeszcze Jacka. Sam zysk.

  • Michał

   No wiesz misiek. To kwintesencja samsunga. Wyśmiać a potem skopiować.

   • Samsunga? No kiedyś była, przy notchu i Jacku się już nie sprawdziła. Ale za to idealnie by się sprawdziła przy Apple, Ci to lubią brnąć w swoją modę.

 • KepleRPL

  Czyli pozostaje przenośny DAC zewnętrzny bo raczej o dobrej jakości dźwięku mowy nie będzie. Coś się kończy coś się zaczyna

  • Pabliell

   Tylko co się zaczyna? Przymus posiadania dodatkowego akcesorium, by cieszyć się tym, co przez lata było standardem? Bo raczej nie „lepsza jakość w tej samej cenie, ale z innym sposobem komunikacji”.
   Mam nadzieję, że średnia półka nie będzie się „rozwijać” tak szybko i złącze słuchawkowe przetrwa tam jeszcze przez kilka lat.

   • KepleRPL

    Nic nie zastąpi starego dobrego jacka a napewno nie bezprzewodówki więc bynajmniej nie sugeruję że to zmiana na plus.

 • teges

  Mogliby umieszczać złącze obok obudowy. Taki wystający kawałek.

  • Pabliell

   Mogliby coś takiego zrobić z notch’em. Na pierwszy rzut oka wyglądałoby to dziwnie, ale ekran byłby nietknięty.

   • teges

    Mi osobiście nie przeszkadza by telefon miał wąskie paski jak np. Galaxy S8/9.

 • k3rnel-pan1c

  Clickbaitowy tytuł…

  • Łukasz Pająk

   Czemu?

   • k3rnel-pan1c

    Sugerujesz, że Samsung w ogóle zrezygnuje z gniazda audio a temat dotyczy następcy Note 9 i nawet nie jest to potwierdzone.

    • Łukasz Pająk

     Temat nie sugeruje, że w ogóle Samsung zrezygnuje. Jakby nie patrzeć, taki ruch we flagowcu będzie propagowany na inne modele. To naturalne.x