ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy note10 gniazdo sluchawkowe

Definitywny koniec gniazda słuchawkowego? Samsung też może z niego zrezygnować

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Mogłoby się wydawać, że gniazdo słuchawkowe jest nieodłącznym elementem rynku mobilnego. Jednak od kilku lat jesteśmy świadkami, jak kolejni producenci z niego rezygnują. Początkowo była to walka z grubością urządzeń, ale z czasem cała sytuacja nabrała charakteru finansowego, jak to jest w przypadku Apple. Tymczasem najwięksi obrońcy złącza Jack 3,5 mm zaczynają się poddawać, co pokazuje chociażby OnePlus 6T. Nowe raporty wskazują, że podobny los czeka flagowe modele Samsunga.

Gniazdo słuchawkowe może zostać w przyszłym roku zapomniane przez Samsunga

samsung galaxy note10 gniazdo sluchawkowe

Jak podaje najnowszy raport ETNews, już Galaxy Note10 ma zostać pozbawiony złącza Jack 3,5 mm. W zamian pojawi się stosowna przejściówka w zestawie z USB-C. Wiele firm stosuje taką alternatywę, choć Apple już ją porzuciło. Niemniej Koreańczycy do dzisiaj oferują chociażby przejściówkę MicroUSB – USB-C, więc w przypadku gniazda słuchawkowego może być podobnie. Skąd w ogóle pomysł na usunięcie tego złącza? Pierwsze podejrzenia skierowane są na brak miejsca wewnątrz obudowy. Mimo że będziemy w przyszłym roku żyć elastycznymi modelami, to Koreańczycy pozostaną przy tradycyjnych budowach, które też będą urozmaicać nowymi technologiami. Właśnie dla nich ma być szykowane miejsce w Galaxy Note10 na rzecz pozbycia się gniazda słuchawkowego.

Zobacz też: Zgubić się w drodze do szkoły przez… smartfona.

Oczywiście na tym etapie, gdy niecały rok dzieli nas od premiery Galaxy Note10, wydaje się to być wróżeniem z fusów. Jednak jakby nie patrzeć, Samsung z pewnością już opracowuje nową generację swojego smartfona ze stylusem. Koniec pewnej ery? Jeśli wszystko się potwierdzi, to niewątpliwie tak.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy