Użytkownicy boją się aktualizacji iOS 12? Spokojnie, ChargeGate będzie naprawione

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-03

Przez wiele lat wychwalany za optymalizację, stabilność i bezproblemową pracę, iOS w ostatnim roku zaliczył więcej potknięć, niż w całym swoim żywocie. Jakby nie patrzeć, zauważają to sami użytkownicy, którzy mają coraz częściej obawy, co do nowego oprogramowania. Aktualizować czy nie aktualizować? W przypadku Androida zdecydowanie rzadziej pojawia się to pytanie, bo same aktualizacje nie są tak szybko wydawane. Niemniej iOS 12 miał pokazać, że Apple ponownie przykłada się do podstaw w swoim systemie, ale statystyki są bezlitosne. Dlatego zapowiedziano kolejną wersję.

iOS 12 porażką Apple, ale iOS 12.1 naprawi ChargeGate

ios 12 adaptacja

Powyżej widzicie statystyki instalacji nowego oprogramowania przez użytkowników w ciągu 10 dni od jego wydania. Dopiero, co 5. użytkownik iOS zainstalował nowe oprogramowanie. Ewidentnie widać tendencję spadkową z roku na rok, co można tłumaczyć na wiele sposobów. Najczęściej wymienia się niewidoczne dla odbiorcy zmiany, więc ci wychodzą z założenia, że aktualizacja może poczekać. Niemniej w drodze jest już iOS 12.1, który obecnie jest w fazie testów. Ta wersja oprogramowania ma naprawić problem z ChargeGate, który niedawno opisywaliśmy. W skrócie – wygaszone iPhone’y Xs i Xs Max nie wykrywają podłączanej ładowarki.

Zobacz też: Huawei Watch GT nadchodzi!

Ostatecznie iOS 12.1 może pojawić się jeszcze w tym miesiącu, przed rynkową premierą iPhone’a XR, która ma nastąpić 26 października. W takim razie jeszcze ponad 3 tygodnie użytkownicy wspomnianych wcześniej modeli mogą się męczyć ze swoimi ładowarkami. Choć niewykluczone, że później nie będzie wiele lepiej, gdy mówimy o zasilaczach o mocy 5 W.

źródło: Phone Arena • Takaszi

  Uuuu, wreszcie ludziska zauważyli, że zostali wkręceni przez marketingowców na aktualizacje. Były ekrany, procki, baterie (a nie tych jeszcze nie było), aktualizacje. Mało który użytkownik patrzy na funkcjonalność. Teraz w modzie jest RAM, im więcej tym lepiej, aha zadzieram kiece i już lece wydawać moje pieniądze ;-). Na minie nie działa WIĘCEJ WIĘCEJ, po kiego h……, ma robić to na czym mi zależy najbardziej + podstawowe funkcje bezproblemowo i styka. Owieczki jApka są w czarnej d….., ponieważ nie mają możliwości zlania producenta. Szkoda mi ich.

 • JebaczKoz

  Wy nic się nie znacie. To ficzer. Co tu niby naprawiać?

 • fckUeve

  wraz z ios12 pojawił się problem z zasiegiem

 • Martina Neumayer

  A co z urządzeniami, które mają również cyrk z wifi oraz lte przy tej okazji? Tu już tak gładko nie poszło.. Tutaj łata już nie działa tak pięknie i fajnie.

  • Michał

   Oddajesz jako uszkodzony i dostajesz nowy. Widzisz problem?

   • Martina Neumayer

    Tak, nawet kilka widzę.. problem to przede wszystkim czas. Czas drogi panie to pieniądz. Jak wszem i wobec wiadomo.
    Poza innymi kwestiami, typu np. dane pozostałe na urządzeniu i tym podobne, a które mogły nie zostać na czas zbackupowane przez użytkownika, a których to żaden serwis apple nie przerzuci na drugie urządzenie, bo tego zwyczajnie nie robią.
    Ba! Czasami zrobić się tego nawet nie da.

 • stark2991

  Owieczki już nie chcą być beta testerami? 😉
  Nie rozumiem tego parcia na aktualizacje. Ludzie wypisują na forach „kiedy będzie Android Pie?” Potem widzę tych samych użytkowników z pytaniem jak zrobić downgrade, bo coś mu nie działa albo się nie podoba. No i po co to było? 🙂

  • Buka37

   Bo większa cyferka i mogą się chwalić: A co to sąsiad tam ma? Oreo 8.1 ? O jacie ale to stare, ja to już tydzień z Android 9 Pie śmigam, polecam.

   • stark2991

    Taa, większość moich znajomych ma mgliste pojęcie o tym, jakiego Androida mają w telefonach, a z marek to znają tylko Samsunga i LG. Musiałoby się spotkać dwóch takich geeków jak ja :p

    • Buka37

     No właśnie chodzi mi o takich „geeków”. Wiadomo że zwykły ludź się na tym nie zna.

  • Martina Neumayer

   Zapytaj tych rosyjskich owieczek, które biedne tygodniami stały w kolejce po łajfona. One to dopiero będą miały potężnego wqrwa, po takiej akcji z brakiem ładowania i resztą, jeśli ich na czas nie zafiksują.

   • Michał

    2 dni i po problemie. Przestań tupać.

    • Martina Neumayer

     Jak dla kogo. Przestań chrzanić.

   • RS2_15237_THE_END

    Przecież tam nikt nie stał aby go kupić, tylko aby sprzedać miejsce innym, ale w tym roku niestety nie zarobili, bo nie było na takie coś chętnych.

    • Martina Neumayer

     Boooszz.. tłumaczyć oczywistości, to jak tłumaczyć dowcip. Taki sam sens.x