ios

iOS 12.1 odblokuje ważną nowość iPhone’a Xs

3 minuty czytania
Komentarze

Wyczekiwany iOS 12 zadebiutował kilkanaście dni temu. System przede wszystkim ma ogromny wpływ na stabilność i wydajność smartfonów. Każdy iPhone od modelu 5s po najnowsze, na ostatniej wersji oprogramowania będzie działał lepiej. iOS 12 nie wprowadza zbyt wielu nowych funkcji, jednak odbiór jest zdecydowanie pozytywny.

Zobacz także: iOS 12 dostępny dla wszystkich. Czy to najlepszy system Apple od lat?

eSIM zobaczymy w iOS 12.1

Oczywiście nie dla wszystkich…iOS 12.1, który dla wszystkich dostępny będzie w ciągu kilku tygodni wprowadzi obsługę eSIM. Usługa ta umożliwia aktywację planu komórkowego od operatora bez potrzeby korzystania z fizycznej karty SIM. Opcja dostępna jest w najnowszych smartfonach Apple, czyli Xs, Xs Max oraz Xr. Modele te wprowadziły wyczekiwaną od dawna możliwość korzystania z dwóch numerów na smartfonie Apple. Nie jest jednak dostępny w Xs i Xs Max przy uruchomieniu. iPhone Xr dopiero czeka na swoją premierę. Ustawienia eSIM są dostępne przechodząc do ustawień sieci komórkowej, a następnie dodając opcję „dodaj plan komórkowy”. Wszystkie kontakty dostępne w telefonie zawierają teraz ustawienie, które pomaga zmienić domyślny numer telefonu, z którego kontaktujemy się z każdą osobą.

Kto może korzystać z eSIM?

Według niemieckiej strony internetowej iPhone-Ticker.de , niektórzy użytkownicy Deutsche Telekom mogą korzystać z funkcji eSIM w iOS 12.1. Mają oni możliwość dodania dwie karty SIM do swoich iPhone’ów. Operatorzy muszą wdrożyć funkcję eSIM, zanim będzie ona dostępna, a firma Apple opublikuje listę operatorów, którzy planują zaoferować eSIM w dokumencie wsparcia na swojej stronie. W Stanach Zjednoczonych AT & T, T-Mobile i Verizon planują oferować obsługę eSIM, ale operatorzy prawdopodobnie nie uruchomią tej funkcji, dopóki nie zostanie udostępniony publicznie iOS 12.1.

Obsługa dwóch kart SIM za pomocą eSIM jest przydatna dla osób, które wykorzystują dwa plany komórkowe jednocześnie – na przykład do domu lub pracy. Jest to też świetna opcja dla tych, którzy dużo podróżują. Zgodnie z tym, co Apple opisuje na swojej stronie internetowej, oba numery używane w przypadku iPhone’a z dwiema kartami SIM mogą nawiązywać i odbierać połączenia głosowe oraz wiadomości SMS/MMS, ale iPhone może używać tylko jednej sieci komórkowej jednocześnie. Oznacza to, że jeśli jeden numer jest w trakcie połączenia, przychodzące połączenie z innym numerem przejdzie do poczty głosowej. Obie sieci są aktywne od razu, a przy włączonej funkcji Dual-SIM zobaczysz dwa odczyty sygnału nośnego w centrum sterowania.

Kiedy zobaczymy iOS 12.1?

Obsługa eSIM będzie dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a Xs, Xs Max (i przyszłego XR), gdy aktualizacja iOS 12.1 zostanie udostępniona publicznie. Do tej pory mieliśmy tylko jedną wersję beta systemu iOS 12.1, więc wciąż jest wiele do zrobienia. Aktualizacja do iOS 12.1 obejmuje także obsługę FaceTime dla maksymalnie 32 osób, nowe ustawienia głębokiej kontroli w czasie rzeczywistym, które mogą być używane podczas robienia zdjęć w trybie portretowym.

Źródło: MacRumors

Motyw