Nadchodzą ulepszenia dla przeglądarkowego Marketu

Filip Brodecki 2010-12-23

Google obiecywało ulepszenia dla przeglądarkowego Android Marketu już od maja, jednak sprawa szybko ucichła, a my nie zobaczyliśmy żadnego update’u. Wygląda jednak na to, że w końcu coś się zmieni, jeden z deweloperów zauważył, że zaczęto używać prefiksu „http://market.android.com/”, co ma usparwnić synchronizację aplikacji z naszymi telefonami. Ponadto, nowa strona ma bardziej przypominać system iTunesa. Na obecnej witrynie Marketu nie można zobaczyć wszystkich dostępnych aplikacji, ani kupować programów pokazanych na stronie.

Od około 30 minuty filmu prezentowanego poniżej filmu można zobaczyć co o tym wszystkim myśli parcownik Google, Vic Gundotra.

 

  • fyms

  Google mogło by zrobić program dla urządzeń z Androidem , gdzie można było by instalować aplikacje , robić aktualizacje telefonu i wiele innych rzeczy. To by było bardzo dobre rozwiązanie w/g mnie .

 • 1st

  Tak, przeglądanie aplikacji na dużym ekranie może być dosyć wygodne ;]

 • satos

  Prawdę mówiąc, byłem bardzo rozczarowany wchodząc pierwszy raz na internetową stronę marketu. Zacząłem nawet myśleć, że to co się mówi o ilości aplikacji to ściema. W każdym razie nie mogę się doczekać tej zmiany 🙂

 • kaju666

  Bardzo dobrze że android market webowy się rozwija. Boli mnie to żę został przyrównany do systemu itunes gdyż jestem wielkim przeciwnikiem tej produkcji :D. Fajnie jak by dodali płatność SMS-em za aplikacje, ułatwiło by to sprawę użytkownikom bez paypala i kont bankowych.

 • pawegio

  Nareszcie się za to zabrali. Dotychczasowa wersja webowego marketu woła o pomstę. Byłem na niej chyba tylko raz, jak zakładałem konto developera. Potem odwiedzałem już tylko appbrain i androlib (z naciskiem na to pierwsze) gdy szukałem aplikacji.

 • adimus11

  Moim zdaniem Google wreszcie zaczyna promować androida i traktować go poważnie . Stworzenie takiego marketu będzie czymś genialnym , a nie to co jest teraz brzydkie to i nie ma nic do zaoferowania .

 • wobossek

  Mi się marzy coś w rodzaju AppBrain, tylko oczywiście oficjalnego 😉 Czyli dodajemy programy do zainstalowania na PC, ściągamy je na telefonie.

 • jarek_n

  Mogli coś takiego wprowadzić już wcześniej.
  Obecny Market przeglądarkowy jest do niczego.
  Kilka przydatnych funkcji ulepszyłoby życie jak:
  – opcja search
  – szczegóły aplikacji
  – link do marketu mobilnego (QR Code) danej aplikacji

  ale to co zaprezentowali przeszło moje najśmielsze oczekiwania 🙂 Już się nie moge doczekać, kiedy przetestuje to pobieranie aplikacji.

  P.S. Pewnie dlatego przygotowali wcześniej aktualizację Marketu na telefonie.

 • ziomal312

  Kolejny przykład dlaczego Android jest najlepszą platformą . Na pewno zapewni to odciążenie podczas pobierania z poziomu telefonu . Będzie to ułatwienie dla osób , które nie mają dostępu do Wi- Fi.

 • dawidryba

  Prawda jest taka że obecny Market utrudnia obsługę (ściąganie) aplikacji. Miejmy nadzieje że Google to ulepszy 🙂

 • pan_konrad

  Uff, to dobrze. Nie lubię szukać aplikacji w Markecie w telefonie. Jest to mało wygodne rozwiązanie. Jednak jestem do tego zmuszony, ponieważ ten komputerowy market jest jeszcze mniej wygodny. Jest w nim mało aplikacji, ciężko w nim coś znaleźć. Dobrze, że google zamierza go rozwinąć 🙂

 • atiloop

  Dla mnie przeglądanie marketu w telefonie nie jest zbytnio wygodne, nowości i tak szukam na komputerze. Widzę że sporo osób sądzi podobnie. Dobrze że coś dzieje się ze strony Google aby sprostać naszym wymaganiom.

 • tig33r

  [quote name=”D3lta”]Czego mi jeszcze trzeba? Marketu PC. Kupowanie, przeglądanie za pomocą PC, chciałbym płacić za aplikacje przez przelewy24.pl, byłoby wypas.[/quote]
  Google checkout nie wystarcza? Jeśli masz kartę to podpinasz i nie bawisz się w przelewy, ale kupujesz kliknięciem.

 • janisozaur

  [quote name=”qki7″]Podoba mi się ta inicjatywa/pomysł. Wyobrażam to sobie tak: przeglądam Internet/piszę coś np. na laptopie, i w pasku zakładek mam link do marketu. Więc sobie wchodzę zobaczyć „co nowego”, znajduję ciekawą aplikację i ściągam na telefon – łatwo szybko i przyjemnie 😉 Dobry pomysł ze strony Google ![/quote]
  Można by dorobić jeszcze coś w podobie do chrome to phone, aby aplikacja zakupiona z desktopa automagicznie pojawiła się w telefonie.

 • qki7

  Podoba mi się ta inicjatywa/pomysł. Wyobrażam to sobie tak: przeglądam Internet/piszę coś np. na laptopie, i w pasku zakładek mam link do marketu. Więc sobie wchodzę zobaczyć „co nowego”, znajduję ciekawą aplikację i ściągam na telefon – łatwo szybko i przyjemnie 😉 Dobry pomysł ze strony Google !

 • zerbatin

  Wszyscy doskonale wiemy, że Android Market na samym początku był tworzony z myślą o korzystaniu z niego przez telefon. Uboga wersją PC nie zmienia chyba opinii o tym, że jest to jak do tej pory jedna z najlepszych baz aplikacji…i to tylko na Androida. Update wersji PC daje nam jasno do zrozumienia, że Android staje się „panem” tabletów, ale i wychodzi na przeciw wszystkim użytkownikom którzy wolą korzystać z dużego monitora w PC…chociaż ponad 4 cale w urządzeniu mobilnym i nie widzę problemu ze znajdywaniem aplikacji ;].

 • d3lta

  Czego mi jeszcze trzeba? Marketu PC. Kupowanie, przeglądanie za pomocą PC, chciałbym płacić za aplikacje przez przelewy24.pl, byłoby wypas.

 • ivn

  Z „idą jak burza” to bym jednak nie przesadzał, można to było zrobić już dawno i nie wymagałoby wcale rewolucyjnych rozwiązań. Dobrze napisany market w przeglądarce (wystarczyłaby nawet ta sama zawartość pod względem treści co w telefonie + wyszukiwarka), połączony z kontem Googla i checkout. Na komputerze klikamy install pod aplikacją co by dodawało ją do swoistego „zamówienia” (mogłoby to być nawet w formie koszyka jak w sklepach internetowych), na końcu klikamy kup/instaluj a telefon sobie zaczyna ściągać i instalować zamówione aplikacje – proste, a o niebo wygodniejsze od marketu w telefonie.

 • bartas90

  Android idzie w baaaardzo dobrym kierunku. Duży PLUS! Ważne, że idą do przodu a nie stoją w miejscu 🙂

 • widelec

  oglądam ten film i uwierzyć nie mogę:
  raz: instalowanie aplikacji na telefonie klikając w przeglądarce laptopa (OverTheAir), sklep muzyczny w przeglądarkowym markecie na tej samej zasadzie, i co ważniejsze – połączenie tego z ew. płatnością w formie powiększania rachunku abonamentowego zamiast kart kredytowych.
  Idą jak burza i to jest to po co kupiłem taki telefon.

 • syntheer

  Czekam aż wprowadzą jakieś konkretne zmiany, bo fakt – przedzieranie się przez aplikacje na telefonie nie jest zbyt wygodne

 • rdy

  Super sprawa, osobiście wolę szukać przydatnych aplikacji na desktopie, niż przedzierać się przez market na komórce

 • adamtg

  Na pewno, będzie to przydatne rozwiązanie. Czasem człowiek szuka jakiegoś programu, a przebrnąć przez tysiące w markecie na telefonie to nie lada wyzwanie 🙂 Jest jak najbardziej za!

 • grz33chu

  Brakowało mi takiego przyjaznego dla oka Marketu do Androida. Trochę przegonili Apple jak dla mnie taki iTunes przez internet to lepsze rozwiązanie niż kombajn na kompie. A to wszystko za sprawą otwartości systemu, czego nie można powiedzieć o iOS. Oby tak dalej. Tak właśnie Android wygra z iOS.

 • szyms

  [quote name=”zezol”]
  A pobierania przez PC nie będzie na pewno. Do tego potrzebny jest program desktopowy, jak iTunes.[/quote]
  A może będzie możliwe pushowanie? IMHO wygodniejsze niż instalacja z kablami itd. (chociaż osób bez wifi i pakietu dalej to nie urządza)

 • drogi

  Dobrze że Google wyciąga wnioski i w dodatku dobre, jakiś czas temu mówili że nie będzie wersji desktopowej marketu – chcą aby wszystko było tylko i wyłącznie przez urządzenia z systemem Android. Czas zweryfikował te myśli a i konkurencja do tego w znacznym stopniu się przyczyniła 😉

 • kotolak

  [quote name=”zezol”]Niby gdzie jest napisane, że będzie [b]desktopowa[/b] wersja Marketu? Przecież tu jest o ulepszonej wersji [b][u]przeglądarkowej[/u][/b].[/quote] Bracie, powiedz mi proszę czym to się różni? W komórkach mamy natywną aplikację do obsługi marketu, to po co nam w przegladarce market? Dla mnie jasne jest że desktopowoa=przegladarkowa.
  Pomimo ze prezentacja jest z połowy aktualnego roku jeszcze tych ulepszeń nie wprowadzili? To jest dziwne ;p Gingerbread już jest, a oni objetnić dotyczących froyo nie spełnili.
  Ach głupi stary miks w orange w którym nie można kupić pakietu internetowego.

 • topmek

  Nareszcie, bo dotychczasowa strona Marketu była bardzo biedna i trzeba było korzystać z innych serwisów w stylu Appbrain.

 • cock-sparrer

  [quote name=”linkinheroes”]Wydaje mi się, że to nie jest Mac, tylko linux z nakładką (ale mogę się mylić)[/quote]

  Jabłko w lewym-górnym rogu wszystko nam wyjaśnia 😉

 • marciek

  Mnie też się wydaje że to jest system linux, jakby nie patrzeć Android powinien wspierać linuxa, prezentując swoje możliwości właśnie na tym systemie, czy też osiągnięcia.
  Jednak do strony internetowej marketu są zastrzeżenia, przede wszystkim z owej strony powinno dać się ściągnąć daną aplikację na pc, powinna być wyszukiwarka, jak i powinna być stworzona w wielu językach, jeśli firma chce dobrze dobrzeć do klienta powinna mówić w ich ojczystym języku.
  Na youtube jest dużo filmików z gier, takowe powinny się ukazać także na tej stronie – prezentacja gierki tuż przed jej ściągnięciem czy też kupieniem jest dużym plusem, zaoszczędza czas jak i pokazuje zasady jak i możliwości aplikacji.

 • zezol

  Niby gdzie jest napisane, że będzie [b]desktopowa[/b] wersja Marketu? Przecież tu jest o ulepszonej wersji [b][u]przeglądarkowej[/u][/b].

 • darkeners

  Z ciekawości zajrzałem na strone i bez kitu trzeba przyznać, że teraz jest conajmniej biedna.

  I jak ktoś w innym newsie stwierdził przydałoby się kupowanie za pośrednictwem strony, może nawet za pośrednictwem kodów zdrapek, jak to ma miejsce przy grach MMORPG, jedna zdrapka i 10$ do wydania w sklepie.

 • kowal_001

  oglądałem ostatnio ten filmik i przyznam ze ta funkcja jest dosyc interesująca. Instalacji appsów z poziomu komputera. O wiele bardziej wygodne niz latanie po markecie.

 • linkinheroes

  Wydaje mi się, że to nie jest Mac, tylko linux z nakładką (ale mogę się mylić)

 • cjrudi

  ja również nie słyszałem o tej wersji desktopowej 🙂 i sam w tej chwili wole korzystać z appbraina, bo można znaleźć tam wszystko, a ogólnie to najczęściej korzystam po prostu z marketu w telefonie, jest coraz bardziej funkcjonalna 🙂

 • baartossgo2-pl

  Bardziej znany był mi appbrain, a o oficjalnej wersji dowiaduje się dopiero z tego news’a.

 • yasiex

  wreszcie ruszyli się z wersją na komputery;d
  nie każdy ma dostęp do wifi, albo pakietów internetowych, a internet w komputererze to obecnie norma.

  jakby tylko dało się wprowadzić płatność za aplikacje przelewem internetowym w tej wersji…

  dobry ruch, bo obecna wersja desktopowa strasznie świeci pustkami… ani to pobrać, ani kupić…
  wyszukiwarki nie udało mi się wypatrzeć;p

 • lamiani

  O miło wiedzieć, przynajmniej dowiedziałem się że istnieje desktopowa wersja marketu. Jestem sam czy jeszcze ktoś się dowiedział dopiero co?

 • zezol

  [quote name=”kamilk5″]Możliwość kupowania, przeglądania aplikacji na komputerze jest raczej wygodniejsza niż w telefonie i sprzyja znajdowaniu ciekawych appsów chociażby z nudów 😉 . To dobry ruch z ich strony jeśli Google się postara to przeglądarki marketu (appbrain, itd.) przestaną być potrzebne.[/quote]
  Jeśli będzie funkcja Ulubione aplikacje, tj. oznaczanie aplikacji jako ulubionych i możliwość ich przeglądania jak w appbrain to genialnie 🙂
  No i powinno być to dość rozbudowane, wszelakie opisy, jakie są wersje językowe i inne (jak w App Store).

  A pobierania przez PC nie będzie na pewno. Do tego potrzebny jest program desktopowy, jak iTunes.

 • ssebal

  Prezentacja na Macu 😀

 • kamilk5

  Możliwość kupowania, przeglądania aplikacji na komputerze jest raczej wygodniejsza niż w telefonie i sprzyja znajdowaniu ciekawych appsów chociażby z nudów 😉 . To dobry ruch z ich strony jeśli Google się postara to przeglądarki marketu (appbrain, itd.) przestaną być potrzebne.x