Alcatel po cichu przedstawia tablet One Touch Evo 8 HD

Łukasz Pająk Newsy 2013-09-03

alcatel one touch evo 8 hdPierwszego września Alcatel oficjalnie zaprezentował trzy nowe słuchawki z serii One Touch, modele: Idol X, Idol S i Idol Mini. Nie trzeba było długo czekać, aby do tej grupy dołączyło urządzenie z dużym wyświetlaczem, czyli tablet One Touch Evo 8 HD.

Tym samym, po bardzo cichej zapowiedzi, rodzina One Touch ma najmłodsze potomstwo składające się z tanich słuchawek, phabletu i nareszcie tabletu. Urządzenie zostało wyposażone w ośmiocalowy ekran o rozdzielczości 1024×768, co daje marny wynik 116 punktów na cal. Na pocieszenie można dodać, że sam ekran został wykonany w technologii IPS, a nie chociażby TFT/TN. Na pokładzie znajdziemy Androida 4.2, a sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,6GHz (Rockchip RK3066 ARM Cortex A9) i 1GB RAM. Użytkownik ma do dyspozycji jedynie 4GB wbudowanej pamięci, ale oczywiście znajdziemy również slot na karty microSD. One Touch Evo 8 HD nie celuje w miłośników fotografii i na plecach urządzenia znajdziemy matrycę wykonującą zdjęcia do 3MPx, a z przodu maksymalnie 2MPx.

W przepełnionym rynku tabletów Alcatel nie może próbować wybić się jedynie ceną, więc razem z urządzeniem sprzedawany będzie One Touch Home V100, czyli – jak to nazywa korporacja – centrum rozrywki w telewizorze. Za pomocą tego sprytnego gadżetu, który wpinamy poprzez USB do telewizora, uzyskujemy bezprzewodowo obraz z urządzenia na dużym wyświetlaczu.

Wspominałem wcześniej o cenie urządzenia, ale niestety nie została ona dokładnie określona. Musi ta wartość być naprawdę niska jeżeli Alcatel liczy na wysoką sprzedaż modelu One Touch Evo 8 HD.

Źródło: gsmarena.com  • optimus2x

    W sumie ciekawy tablet. Jeśli cena nie będzie przekraczała 450-500 zł to nawet ciekawa inicjatywa. 1 GB ramu w zupełności mu wystarczy(2-ma gigabajtami byśmy oczywiście nie wzgardzili, ale cóż). Bardzo podoba mi się pomysł z dorzuceniem bezprzewodowej bazy do telewizora dzięki której możemy podpiąć tablecik, rozumiem że jest to coś w stylu DLNA. Również fajnie by było gdyby obsługiwał OTG, ale bez tego też da się przeżyć. Odstrasza mnie trochę zagęszczenie pixeli(116ppi), ale jakoś bym to przełknął… Na ten moment zapowiada się w miarę ciekawie 🙂
    Czekam na więcej informacji.

    Optimus2xx