image007

Nexus 7 to najnowszy tablet, będący wynikiem współpracy Google z firmą Asus. Sprzęt ten debiutował niedawno na zachodzie, ale wygląda na to, że w tym roku Polacy nie będą musieli czekać długo, by móc kupić w lokalnym sklepie nowego Nexusa 7. Asus rozpoczął dziś rozsyłanie zaproszeń na spotkanie prasowe, które odbędzie się w najbliższy piątek i zostanie poświęcone temu niedużemu tabletowi – oznacza to, że już wkrótce zadebiutuje on na naszym rynku.

Przypomnijmy, że sprzęt ten wyróżnia się siedmiocalowym ekranem o wysokiej rozdzielczości FullHD (1920×1080). Jego sercem jest czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro z 2 GB RAM, a ilość wbudowanej pamięci wynosi 16 GB lub 32 GB, w zależności od wariantu cenowego. Poza tym nowy Nexus 7 posiada też dwa aparaty (5 MPx oraz 1,2 MPx), baterię 3950 mAh i wspiera technologię ładowania bezprzewodowego.

Więcej szczegółów dotyczących precyzyjnej daty polskiej premiery, a także sugerowanej ceny tabletu Google i Asusa poznamy już na dniach, i postaramy się o nich możliwie szybko Was poinformować.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski