droid5

Prawdopodobnie dzięki zaprezentowanej dawno, dawno temu Motoroli Droid (znanej w Europie jako Milestone), mobilny system z Mountain View w chwili obecnej znajduje się na szczycie statystyk podsumowujących rynek smartfonów. Połączenie smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY było tym, czego w tamtych czasach brakowało na rynku. Liczne nagrody i tytuł najlepszego smartfona świata sprawiły, że Moto Droid był prawdziwym bestsellerem. Niestety, zgoła odmienne koncepcje innych producentów sprawiły, że telefony z klawiaturą zaczęły odchodzić do lamusa. Być może zapowiadana ekspansja Motoroli przyniesie ze sobą także zmiany w tym sektorze rynku.

droid5_2

Do Sieci trafiły bowiem zdjęcia, które prezentują kolejną, już piątą edycję Motoroli Droid. Smartfon ma być kontynuacją tradycji w dziedzinie urządzeń z fizyczną klawiaturą QWERTY. Jak widać na zdjęciach powyżej, Motorola w Droid 5 nie zapomniała o wyposażeniu go w obecnie modne technologie, czyli bezprzewodowe ładowanie oraz NFC. Ponadto według informacji krążących po Internecie, smartfon ma być także wodoszczelny oraz kurzoodporny, a przy tym ma być jeszcze cieńszy niż jego poprzednicy. Po fotografiach ciężko natomiast określić wielkość ekranu. Według spekulacji ma ona oscylować w graniach 4,5 cala oraz oferować możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 720p.

droid5version

W tym całym przecieku występuje jednak mały zgrzyt, bowiem Droid 5 ze zdjęć pracuje pod kontrolą przestarzałego Androida 4.0.3, stąd ciężko nam ocenić, czy to tylko jeden z wielu prototypów, czy może jednak faktycznie producent ma plany uruchomić produkcję kolejnej edycji Droida. Szkoda, bowiem naszym zdaniem nowa Motorola Droid/Milestone z fizyczną QWERTY mogłaby wypełnić lukę, która niewątpliwie istnieje na rynku high-endów.

źródło: theverge.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec