ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 5 jednak od LG, ze Snapdragonem 800 i szklanymi pleckami?

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
SONY DSC

Wciąż nie znamy odpowiedzi na pytanie który z producentów we współpracy z Google stworzy następnego smartfona z linii Nexus. Ostatnie źródła wskazywały na wysokie prawdopodobieństwo, że będzie to Motorola, jednak wygląda na to, że piłka jest jeszcze w grze, a dość duże szanse ma wciąż LG. Przypomnijmy, że w zeszłym roku koreańska firma stworzyła z Google bardzo popularnego Nexusa 4. Nowe urządzenie miało by w dużej mierze bazować na nowym flagowcu LG, czyli G2, rezygnując jednak z kilku oryginalnych rozwiązań wprowadzonych w tym smartfonie.

Nexus 5 miałby porzucić awangardowy układ przycisków, umieszczonych na tylnej klapce G2, zamiast tego stosując ich bardziej konserwatywne ułożenie. Kolejna zmiana dotyczyła by umiejscowienia obiektywu aparatu, który ze środka obudowy powędrowałby do jej narożnika, tak jak zrobiono to na przykład w nowym Nexusie 7. Aparat 13 MPx z optyczną stabilizacją obrazu, który znajdziemy w G2 ma tutaj zostać zastąpiony bardziej konwencjonalną matrycą 10 MPx. Zmiany mają dotknąć też materiałów, z których wykonano smartfon – zamiast lakierowanego plastiku ujrzymy tutaj szklaną obudowę, która była źródłem tak wielu kontrowersji w przypadku zeszłorocznego Nexusa 4.

lg-g2-frint-tył-400x379

Podzespoły urządzenia mają być pod wieloma względami bliźniacze do tych z LG G2; w nowym Nexusie znajdziemy więc ekran IPS 5,2″ o rozdzielczości 1080p (1920×1080), mocny procesor Snapdragon 800, 2 GB RAM, jak również baterię 3000 mAh. Informacje na temat ilości wbudowanej pamięci pozostają nieprecyzyjne, a niektóre doniesienia mówią, że Google może zdecydować się na wypuszczenie kilku wariantów, z których najtańszy miałby zaledwie 8 GB, jak miało to miejsce w przypadku Nexusa 4.

Sytuacja wygląda więc dość ciekawie, a gdyby LG oraz Google były w stanie stworzyć nowego Nexusa bazującego na mocnych podzespołach z G2 i zachować odpowiednio niską cenę, to smartfon ten swą popularnością mógłby nawet przebić ubiegłorocznego Nexusa 4.

źródło: phandroid.com 

Sprawdź najnowsze wpisy