essential phone ph-1

Jak umierać, to z godnością – Essential Phone z gniazdem słuchawkowym!

2 minuty czytania
Komentarze

Stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że nie zobaczymy następcy Essential Phone. Powód? Andy Rubin chce sprzedać stworzoną przez siebie firmę i markę. W związku z tym prace nad nowym smartfonem zostały wstrzymane. Mogłoby się wydawać, że użytkownicy będą chcieli jak najszybciej pozbyć się swoich egzemplarzy – w końcu po co trzymać telefon, którego firma zaraz może przestać istnieć? Jednak Essential udowadnia, że zależy im na dobrym pożegnaniu – nie dość, że firma szybko wydaje kolejne wersje Androida P na swojego smartfona, to teraz Essential Phone będzie mógł pochwalić się gniazdem słuchawkowym.

Pamiętacie jeszcze, że omawiany smartfon jest również modułowy? Firma też niechętnie chwaliła się tymi możliwościami, ale od kilki dni na Twitterze zaczęły pojawiać się różne zapowiedzi.

Na początku ogłoszono, że Essential Phone otrzymał certyfikat MQA (Master Quality Authenticated), który prowadzi do jednego, czyli najlepszej jakości dźwięku. Odpowiednie wsparcie pojawiło się wraz z aktualizacją. Co za tym idzie, pojawiła się współpraca z Tidalem, która sprowadza się do 3-miesięcznej subskrypcji premium w tym serwisie. Nie trudno się domyślić, że mowa o jakości HiFi, która wykorzystuje właśnie MQA. Na deser wspomniany moduł.

Essential Phone z gniazdem słuchawkowym, ale w formie modułu

essential phone gniazdo sluchawkowe modul

Tak, to drugi w historii moduł, po kamerze 360-stopni, który pojawił się dla omawianego smartfona. Nie jest to tylko gniazdo słuchawkowe, ale przetwornik cyfrowy (DAC), który między innymi pozwala napędzić słuchawki z wysoką impedancją. Audio Adapter HD powstał we współpracy z ESS Sabre, co z pewnością docenią audiofile. Co ciekawe, moduł komunikuje się ze smartfonem bezprzewodowo – podłączenie pinami służy wyłącznie za dostarczanie energii.

Zobacz też: Poznajcie Samsunga Galaxy A9 Star i Galaxy A9 Star Lite

Niestety, ale nie poznaliśmy ceny tego akcesorium, aczkolwiek sam pomysł zasługuje na duże uznanie. Zapewne sam projekt został rozpoczęty zanim Andy Rubin ogłosił chęć sprzedaży Essential lub równie dobrze firma chce utrzymać dobrą markę.

źródło: Twitter, Android Police

Motyw