SONY DSC

Gdy Nexus 7 wszedł do sprzedaży w zeszłym roku, zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i został okrzyknięty najlepszym tabletem z Androidem w historii. Z czasem jednak jego użytkownicy zaczęli narzekać na naprawdę duże spowolnienia w działaniu, które odebrały Nexusowi sporo z jego uroku.

Okazuje się, że aktualizacja do wypuszczonego niedawno Androida 4.3 Jelly Bean rozwiązuje ten problem, a zeszłoroczny Nexus 7 znów jest niezwykle szybki i wszystkie operacje wykonywane są w mgnieniu oka. Dziś dowiedzieliśmy się, że ta diametralna poprawa kultury pracy to zasługa optymalizacji oprogramowania i wprowadzenia do kodu Androida 4.3 rozwiązania o nazwie TRIM, które odpowiada za usprawnienie działania pamięci urządzenia.

Warto też wspomnieć, że dość spore zwiększenie wydajności odczuli również użytkownicy Nexusa 4, w tym też niżej podpisany, widać więc, że mimo pierwszych opinii Android 4.3 jest jednak dość znaczącą aktualizacją.

Jeżeli dostaliście już nową wersję systemu na swoich Nexusach, to nie zapomnijcie podzielić się z nami w komentarzach Waszymi odczuciami co do nowego oprogramowania.

 

źródło: anandtech.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski