Ośmiordzeniowe procesory już wkrótce w naszych urządzeniach?

Newsy

mediatek-chip-2

Wielu z Was zapewne zdaje sobie sprawę z istnienia dwóch wariantów Samsunga Galaxy S4, z których pierwszy wykorzystuje „klasyczny” czterordzeniowy procesor Snapdragon 600, natomiast drugi, bardziej egzotyczny, posiada stworzony przez Koreańczyków układ Exynos Octa, posiadający w teorii osiem rdzeni. W praktyce jednak składają się na niego dwa oddzielne, czterordzeniowe procesory, z których jeden oferuje niższe zużycie energii oraz mniejszą moc obliczeniową, drugi natomiast uaktywnia się w sytuacjach, w których potrzebna jest większa wydajność. Widać więc, że w codziennej pracy w rozwiązaniu Samsunga mogą być wykorzystywane maksymalnie cztery rdzenie jednocześnie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

gsmarena_001

Prace nad prawdziwym ośmiordzeniowym procesorem mobilnym rozpoczęła firma MediaTek, znana jak dotąd z produkcji układów dla budżetowych urządzeń. Jednostka ta ma oferować znakomitą wielozadaniowość przez zastosowanie rozwiązań umożliwiających przypisanie poszczególnym rdzeniom odrębnych funkcji, lub też aplikacji. Również elementy takie jak poszczególne zakładki w przeglądarce internetowej będą przypisywane do konkretnych rdzeni, a takie efektywne wykorzystywanie mocy obliczeniowej procesora ma przyczynić się do zwiększenia ogólnego komfortu korzystania z urządzeń mobilnych. Ośmiordzeniowy procesor MediaTek ma też wnieść sporo usprawnień, z których najbardziej skorzystają gracze i pozwoli na renderowanie grafiki 3D w sposób znacznie sprawniejszy od obecnych na rynku układów.

Lista obietnic wygląda więc zachęcająco i biorąc pod uwagę fakt, że MediaTek skupiał się jak dotąd na rynku przystępnych cenowo urządzeń, możemy mieć nadzieję, że również nadchodzące układy tego producenta pozostaną pod tym względem atrakcyjne. Na ten moment nie posiadamy też żadnych informacji dotyczących planowej daty premiery tego prawdziwego ośmiordzeniowego procesora.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x