Spotify z trybem samochodowym? Niestety nie działa on tak, jak powinien…

mm Michał Derej Newsy 2018-07-18

Muzyka to nieodłączny element jazdy samochodem – piosenki potrafią czynić cuda, dlatego też zazwyczaj dostosowujemy je do celu wyprawy i naszego nastroju. Z tego powodu cieszyć może fakt, że najpopularniejsza muzyczna usługa streamingowa świata, czyli Spotify, planuje wprowadzić tryb dedykowany do auta. W teorii wszystko wygląda pięknie, ale okazuje się, że funkcja ta może powodować ogromny problem dla użytkowników.

Tryb samochodowy włącza się nie tylko w aucie…

Aktualnie twórcy Spotify przeprowadzają testy trybu, który uznawać można za samochodowy, na około 3% użytkowników usługi. Właściciele wybranych kont informują, że uproszczony interfejs, który przeznaczony jest do obsługi smartfona podczas jazdy, włącza się za każdym razem, gdy telefon połączony zostanie z innym urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth. Niestety oznacza to również, że słuchanie muzyki na domowym głośniku może stać się o wiele mniej przyjemnym doświadczeniem – obsługa Spotify za pomocą interfejsu, który możecie zobaczyć poniżej, raczej nie należy do przyjemnych.

Zobacz też: Spotify pomoże Ci zaoszczędzić miejsce w pamięci wewnętrznej smartfona.

Tryb samochodowy w Spotify z pewnością może być świetną opcją dla kierowców. Autorzy aplikacji muszą upewnić się jednak, by funkcja ta nie włączała się podczas każdego połączenia Bluetooth, ponieważ mija się to z celem. Dla przykładu, program mógłby sprawdzać, czy smartfon znajduje się w ruchu – jeśli tak, to tryb samochodowy byłby włączony.

Źródło: XDA-Developers • Oby można było wyłączyć ten tryb całkowicie. Korzystam ze spotify ale obsługa albumów przyciskami w radiu a podstawowe polecenia z kierownicy.

  • Michał Derej

   Na razie niestety nie jest to możliwe, ale są to dopiero testy.

 • Bartosz G.

  Czy ten tryb pozwala odtwarzac tylko playlisty i albumy a juz np konkretnych piosenek nie pozwala wybrac? jezeli tak jest to ten tryb jest zbedny poniewaz wystarczy posiadac aplikacje Android Auto ktora rowniez powzwala obslugiwac Spotify w tak uproszczony i upośledzony sposob.

  • Michał Derej

   Po kliknięciu tej strzałki, co znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, masz możliwość wyboru piosenek. Tryb ten jest ogólnie bardzo podobny do tego znanego z Android Auto, ale włącza się także podczas słuchania muzyki na głośniku, co jest denerwujące.

   • Bartosz G.

    Czyli lepiej aby byl byl domyslnie wlaczony zawsze. Bez względu czy jestesmy podlaczen8 0rzez bt czy tez slucahmy na sluchawkach lub wbudowanym glosniku. Z tego co widze po snapach to interfejs zyskal na ergonomii wzgledem starego interfejsu opartego o male guziczki

 • Takaszi

  Problem banalny, do tego trybu wystarczy przypisać konkretne urządzenie bluetooth. Po połączeniu z nim automatycznie odpala się tryb auto.

  • assault

   dokładnie, wtedy zaznaczyłbym żeby podczas łączenia z roidmi włączał się ten tryb i wszystko ok 🙂

 • R_17

  A w ogóle chyba najłatwiej by było aby ten trym można było po prostu włączyć zamiast robić jakieś automatyczne włączenia. Klikam ikonkę i mam.

  • Michał Derej

   Tak to niestety nie działa, a trybu nie można nawet wyłączyć.x