Muzyka to nieodłączny element jazdy samochodem – piosenki potrafią czynić cuda, dlatego też zazwyczaj dostosowujemy je do celu wyprawy i naszego nastroju. Z tego powodu cieszyć może fakt, że najpopularniejsza muzyczna usługa streamingowa świata, czyli Spotify, planuje wprowadzić tryb dedykowany do auta. W teorii wszystko wygląda pięknie, ale okazuje się, że funkcja ta może powodować ogromny problem dla użytkowników.

Tryb samochodowy włącza się nie tylko w aucie…

Aktualnie twórcy Spotify przeprowadzają testy trybu, który uznawać można za samochodowy, na około 3% użytkowników usługi. Właściciele wybranych kont informują, że uproszczony interfejs, który przeznaczony jest do obsługi smartfona podczas jazdy, włącza się za każdym razem, gdy telefon połączony zostanie z innym urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth. Niestety oznacza to również, że słuchanie muzyki na domowym głośniku może stać się o wiele mniej przyjemnym doświadczeniem – obsługa Spotify za pomocą interfejsu, który możecie zobaczyć poniżej, raczej nie należy do przyjemnych.

Zobacz też: Spotify pomoże Ci zaoszczędzić miejsce w pamięci wewnętrznej smartfona.

Tryb samochodowy w Spotify z pewnością może być świetną opcją dla kierowców. Autorzy aplikacji muszą upewnić się jednak, by funkcja ta nie włączała się podczas każdego połączenia Bluetooth, ponieważ mija się to z celem. Dla przykładu, program mógłby sprawdzać, czy smartfon znajduje się w ruchu – jeśli tak, to tryb samochodowy byłby włączony.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.