ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify ukryj piosenkę

Nowa aktualizacja Spotify pozwoli zaoszczędzić miejsce w pamięci smartfona

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Pierwsze słowo, które przychodzi nam na myśl podczas rozmowy o streamingu muzyki to prawdopodobnie Spotify. Ta szwedzka usługa spodobała nam się tak bardzo, że wielu spośród nas zdecydowało się na wykupienie płatnego abonamentu. Warto wiedzieć, że twórcy Spotify słuchają swoich użytkowników. Jakiś czas temu na forach usługi pojawiła się prośba o dodanie opcji czyszczenia plików cache, co pozwoliłoby na zaoszczędzenie miejsca w pamięci wewnętrznej bez konieczności ponownego pobierania piosenek. W najnowszej aktualizacji twórcy dodali tę funkcję do mobilnej aplikacji.

W najnowszej aktualizacji Spotify pliki cache można wyczyścić bezpośrednio z aplikacji

Od dziś nie musimy martwić się już o utratę pobranej muzyki i innych danych podczas czyszczenia niepotrzebnych plików Spotify. Program samodzielnie wykryje, jakie dane mogą być bezpiecznie usunięte i poinformuje nas, ile pamięci zostanie zwolnione. Pliki cache mogą być na przykład miniaturkami okładek albumów lub piosenkami, których słuchaliśmy bez zapisywania. Poniżej przedstawiam Wam nowy interfejs aplikacji, który już wkrótce powinien pojawić się na Waszych smartfonach.

Zobacz też: Xiaomi przygotowuje nową wersję swojego popularnego akcesorium.

Miło słyszeć, że twórcy Spotify prośby użytkowników traktują na poważnie – nie jest to w końcu coś, do czego przyzwyczaiły nas największe firmy. Co myślicie o tym udogodnieniu? Będziecie z niego korzystać?

Źródło: AndroidPolice 

Sprawdź najnowsze wpisy