Miliardy urządzeń narażonych na atak – wyjątkowo niebezpieczna luka w Bluetooth

Newsy

Dzisiaj niemalże każde urządzenie elektroniczne może zostać lub już zostało wyposażone w moduł Bluetooth. Smartfony, tablety, laptopy, komputery osobiste, telewizory, a nawet żarówki i lodówki korzystają z tej technologii. Są one niestety narażone na atak – świat obiegła informacja o groźnej luce w oprogramowaniu sterującym tą formą łączności. BlueBorne, gdyż tak nazwano odkrytą furtkę dla hakerów, dotyczy miliardów urządzeń.

Za ujawnienie tego zagrożenia odpowiada firma Armis. Poniższy film pokazuje skalę problemu:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Kolejne nagranie ukazuje, jak może wyglądać atak:

Zazwyczaj, aby zarazić smartfona wirusem musimy na przykład kliknąć spreparowany przycisk lub pobrać zainfekowany plik. W przypadku BlueBorne możemy nawet nie wiedzieć, kiedy zostaliśmy zaatakowani. Zagrożone są wszystkie urządzenia działające pod kontrolą Androida, iOS (9.3.5 lub starszy), Windowsa, a także Linuksa. Producenci tych systemów są świadomi niebezpieczeństwa. Microsoft już wydał stosowną aktualizację dla wszystkich wspieranych przez siebie oprogramowań. Google również przygotowało stosowną łatkę w ramach wrześniowej paczki bezpieczeństwa dla Marshmallow oraz Nougata, ale oczywiście to producenci poszczególnych urządzeń są odpowiedzialni za jej dystrybucję.

Dlatego pamiętajcie, że jeśli nie korzystacie z modułu Bluetooth to wyłączcie go i czekajcie na stosowną aktualizację.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x