Nowa generacja procesorów Qualcomm: 5x większa moc, 75% mniejsze zużycie energii

Newsy

qualcomm_logo2.standard

Qualcomm ogłosił plan rozwoju swoich procesorów na nastepne lata. Nowa seria Adreno 3xx ma być zbudowana w procesie technologicznym 28nm (najnowsze Snapdragony od Qualcomma, te w Desire HD i Desire Z, zbudowane są w procesie 45nm). To pozwoli na zmniejszenie zużycia energii przy zwiększeniu pięciokrotnie wydajności (Qualcomm nie zaznaczył od czego nowe procesory będą 5x szybsze, albo od serii Adreno 2xx albo 130). Do tego możliwe jest wprowadzenie nowych procesorów graficznych (GPU), czyli wydajność może wzrosnąć jeszcze bardziej. Adreno 3xx porównywane jest przez Qualcomma wydajnością do procesorów w Xboxie 360 i PS3. Brzmi to dosyć niewiarygodnie, ale przekonamy się w ciągu najbliższych trzech lat. Nowe Snapdragony trafią do testów w przyszłym roku.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

adreno3xx_sm

Razem z nadchodzącą premierą procesorów Tegra 2 od NVidii, wyścig technologiczny zaczyna przypominać ten znany z PCtów. Ja nie mogę się doczekać nowych gier wykorzystujących takie procesory (przy założeniu, że bateria wytrzyma więcej niż godzinę).

Źródło: phandroid.com, anandtech






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x