qualcomm_logo2.standard

Qualcomm ogłosił plan rozwoju swoich procesorów na nastepne lata. Nowa seria Adreno 3xx ma być zbudowana w procesie technologicznym 28nm (najnowsze Snapdragony od Qualcomma, te w Desire HD i Desire Z, zbudowane są w procesie 45nm). To pozwoli na zmniejszenie zużycia energii przy zwiększeniu pięciokrotnie wydajności (Qualcomm nie zaznaczył od czego nowe procesory będą 5x szybsze, albo od serii Adreno 2xx albo 130). Do tego możliwe jest wprowadzenie nowych procesorów graficznych (GPU), czyli wydajność może wzrosnąć jeszcze bardziej. Adreno 3xx porównywane jest przez Qualcomma wydajnością do procesorów w Xboxie 360 i PS3. Brzmi to dosyć niewiarygodnie, ale przekonamy się w ciągu najbliższych trzech lat. Nowe Snapdragony trafią do testów w przyszłym roku.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

adreno3xx_sm

Razem z nadchodzącą premierą procesorów Tegra 2 od NVidii, wyścig technologiczny zaczyna przypominać ten znany z PCtów. Ja nie mogę się doczekać nowych gier wykorzystujących takie procesory (przy założeniu, że bateria wytrzyma więcej niż godzinę).

Źródło: phandroid.com, anandtech
Maciej Rebajn