SONY DSC

HTC One S, który zadebiutował w zeszłym roku, zyskał wśród użytkowników niemałe uznanie za świetną jakość budowy i przyzwoitą konfigurację sprzętową. Smartfon ten był naturalnym wyborem dla wszystkich, którzy szukali dopracowanego urządzenia od HTC, a dla których model One X był odrobinę zbyt duży.

W ostatnich dniach tajwański producent wydał komunikat, który okazał się dużym ciosem dla posiadaczy One S. Otóż oficjalnie potwierdzono, że to urządzenie nie otrzyma kolejnej aktualizacji do nowszej wersji systemu i pozostanie już na Androidzie 4.1 Jelly Bean. HTC w swoim oświadczeniu nie podało pełnego wyjaśnienia takiego stanu rzeczy, nieoficjalnie wspomina się o bliżej nieokreślonych problemach technicznych.

Tak więc użytkownicy One S mogą zapomnieć o aktualizacji wnoszącej nowego Androida 4.2 oraz Sense 5, która ma trafić do większego One X w przyszłości. Taka decyzja Tajwańczyków zdecydowanie nie wpłynie na popularność marki, zwłaszcza, że konkurencyjni producenci zapewniają często dużo dłuższe wsparcie dla swoich urządzeń.

 

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski