Jedną z największych nowości w Xiaomi Mi 8 jest zupełnie odmienny moduł GPS w stosunku do dotychczasowo stosowanych. Chińczycy postawili na rozwiązanie, które opiera się na dwóch częstotliwościach. W skrócie, bez zagłębiania się w technologiczne szczegóły, sprowadza się to do większej dokładności pomiaru, jak i szybszym łapaniu tzw. „fixa”, czyli samej lokalizacji. Jeszcze prościej – jesteśmy w stanie namierzyć nasze urządzenie do dziesiątych części metra, podczas gdy standardowe moduły gwarantują dokładność na poziomie 5 metrów. W takim razie, czy różnica jest odczuwalna? Mogłoby się wydawać, że powinna być.

Pierwsze testy Xiaomi Mi 8 można już znaleźć w Sieci, ale niewiele osób skupia się na weryfikowaniu możliwości lokalizacji poprzez to urządzenie. Jeśli dobrze pamiętacie, Mi 8 w Polsce może pojawić się lada moment, ale o oficjalnych zapowiedziach jeszcze nie ma mowy. Dlatego skupiamy się na tym, co możemy znaleźć za granicą.

 

Czy GPS w Xiaomi Mi 8 jest wyraźnie lepszy?

Powyższy film doskonale pokazuje dwie kwestie. Po pierwsze, niektóre programy nie zostały jeszcze przystosowane do obsługi podwójnych częstotliwości. Autor zwraca uwagę, że to błąd po stronie Xiaomi, aczkolwiek ciężko jednoznacznie wskazać winnego. Mimo to, nie interesują nas tego typu wskazania, a faktyczna lokalizacja. W tym wypadku okazuje się, że lepiej radzi sobie Mi 8, aczkolwiek ograniczając się do konkretnych przypadków, dojdziemy do wniosku, że różnice są nie są aż nadto odczuwalne.

Zobacz też: Dowiedz się wszystkiego, co wiemy o iPhonie X Plus.

Dual GPS u podstaw ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Jak pokazuje powyższy film, nie do końca to widać, a na pewno nie aż tak, jak prezentowało to Xiaomi na prezentacji Mi 8. Chińczycy zaznaczali, że drastycznie zmiany ujrzymy w zatłoczonych miastach, ale czy dzisiaj zauważacie taki problem?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.