Sony Ericsson Xperia X8 wszedł do oferty podstawowej sieci Play. Stało się to dość nagle i niespodziewanie 25-tego października. O telefonie na łamach naszego portalu mogliście poczytać już w sierpniu (LINK). Oto czego dowiemy się o modelu z oficjalnej strony rzecznika prasowego Play:

„Telefon posiada 3-calowy, dotykowy wyświetlacz HVGA, 320 x 480 pikseli, HSPA, WiFi, GPS, stereo Bluetooth, aparat 3.2Mpix, procesor 600MHz oraz kartę MicroSD o pojemności 2GB.

Smartfon Xperia X8 wyposażony został w dotykowy ekran TFT o przekątnej 3 cale pracujący w rozdzielczości 320 x 480 pikseli, procesor o taktowaniu 600 MHz, Bluetooth z A2DP, radio FM, A-GPS oraz aparat 3,2 Mpix. Nad pracą urządzenia czuwać będzie system Android. Miłym dodatkiem jest gniazdo 3,5 mm na standardowe słuchawki. Producent chwali się, niewielkimi wymiarami (99 x 54 x 15 mm) i wagą urządzenia (104g). We wnętrzu nowej Xperii znajdziemy baterię o pojemności 1200 mAh. Pamięć wewnętrzna X8 to 128 MB, jednak komórka obsługuje karty microSD do 16 GB (w zestawie znajdziemy kartę o pojemności 2GB).

Za pośrednictwem nowego telefonu będziemy mogli pobierać muzykę z serwisu PlayNow. Całość zintegrowana została także z serwisami takimi jak Facebook, YouTube oraz jak to bywa w przypadku Androidów – z bardzo wieloma usługami Google (w tym Google Maps, Calendar czy Google Talk). Dodatkowo na niektórych X8 preinstalowane zostanie demo nawigacji turn-by-turn Wisepilot.”

Po informacje dotyczące ceny w poszczególnych abonamentach odsyłamy na stronę www.blogplay.pl 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz