htc_logo

Evleaks często na Twitterze wrzuca pierwsze informacje odnośnie wielu urządzeń. Czasami się sprawdzają, czasami nie – warto jednak się nimi zainteresować. Otóż wczoraj pojawiła się informacja o pracach nad modelem „T6”. Miałby to być 5,9 calowy phablet od HTC.

Byłoby to pierwszy tak duży smartfon tej firmy. Co więcej o nim wiemy? Jeśli chodzi o wyświetlacz to oczywiście będzie on mieć rozdzielczość Full HD – to już pomalutku staje się standardem w nowych urządzeniach. Ciekawie wyglądają informacje o tym, co będzie napędzać ten sprzęt. Według przecieków ma to być czterordzeniowy Snapdragon 800 (MSM8974) o taktowaniu 2,3 GHz i 2GB pamięci RAM.

Niestety, w przecieku pojawiła się informacja o wypuszczeniu tego urządzenia z Androidem Key Lime Pie, co w świetle ostatnich doniesień o kolejnej wersji Jelly Bean a nie „nowym” Androidzie może wyglądać na trochę naciągane. Z drugiej strony jednak od Google nie mamy żadnych informacji na temat kolejnych wersji ich systemu, nie należy więc wyciągać tutaj zbyt daleko idących wniosków. Ciekawie wygląda natomiast plotka o czytniku linii papilarnych, który ma być umieszczony z tyłu urządzenia i w naturalny sposób ma pozwolić odblokować sprzęt w trakcie używania.

O ile pojawiający się wcześniej w przeciekach HTC M4 można było nazwać „miniONE”, to T6 zdecydowanie zasługuje na określenie „maxi”. Pytanie tylko, czy firmie uda się nawiązać walkę w segmencie przerośniętych smartfonów. Samsung postawił na S-Pen – czy HTC też wymyśli coś, co zachęci klientów do zakupów? Bo raczej na dużą różnicę w cenie nie ma co liczyć.

źródło: theunlockr.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.