Tym składanym prototypem Samsung miał szansę wyprzedzić rynek o kilka lat

2 minuty czytania
Komentarze

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że producenci często tworzą różnorakie modele, które nigdy nie wychodzą na światło dzienne. Powodów może być wiele – zwykłe testy, brak ostatecznej akceptacji, niewystarczające fundusze czy też po prostu nieodpowiednie uwarunkowania zewnętrzne. Bardzo rzadko też dowiadujemy się o tego typu produktach. Ostatni raz, gdy poznaliśmy różnorakie koncepty były prototypy iPhone’a. W tym wypadku to sąd niejako zmusił Apple do ujawnienia takich danych. Jednak tym razem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Poznaliśmy prototyp Samsunga, który jeszcze dzisiaj wzbudziłby duże zainteresowanie.

Project V, bo pod takim kryptonimem tworzony był model, który zaraz Wam przedstawię, mogliśmy poznać, jako SM-G929F. Numeracja ta wskazuje na specjalną wersję Galaxy S6 (SM-G920), ale ostatecznie pomysł umarł.

Prototyp Samsunga to nic innego, jak ZTE Axon M z zeszłego roku

ZTE AXON m smartfon podwójny ekran

Pamiętacie chińskiego smartfona? ZTE Axon M uznałem za idealne przejście z tradycyjnych form projektowania urządzeń mobilnych do elastycznych urządzeń. Dokładnie tak sam pomysł miał Samsung, ale w… 2015 roku, bo wiele wskazuje na to, że Koreańczycy planowali prezentację tego urządzenia w ramach czegoś specjalnego. Wtedy też druga połowa roku należała do Galaxy Note5, który nie trafił do Europy i Galaxy S6 Edge+ (SM-G928). Jakby nie patrzeć, można snuć wiele teorii spiskowych w związku z tym projektem.

Jednak łatwo można wskazać, co między innymi mogło spowodować, że prototyp Samsunga umarł – grubość. Ewidentnie mamy do czynienia z czymś, co ostatecznie mierzyło ponad 15 milimetrów. To mogłoby się gryźć ze zdecydowanym odchudzeniem designu przez Koreańczyków w tym roku. Project V ostatecznie został anulowany. Oficjalnego stanowiska zapewne nigdy nie poznamy, ale jestem pewny, że firmie udało się wyciągnąć wiele wniosków, które zostaną wykorzystane w Galaxy X czy też jakkolwiek inaczej nazwanym elastycznym smartfonem Samsunga.

Zobacz też: Dwie nowości od Xiaomi – Redmi 6 i Redmi 6A.

Czy dobrze się stało, że Samsung nie pokazał powyższego urządzenia? W 2015 roku Koreańczycy wprowadzili wiele rewolucji, ale z pewnością Project V miałby szansę pokazać coś zupełnie nowego, co do dzisiaj byłoby wspominane.

źródło: Windowslatest

Motyw