Lenovo Z5 szkic

Czy wychwalane Lenovo Z5 faktycznie będzie bezramkowe? Nie do końca…

Newsy

Lenovo po wykupieniu Motoroli szuka pomysłu na siebie. Najpierw chciało zabić amerykańską markę, ale zrozumiało, że to błąd i po prostu wycofało własną. Mimo że Chińczycy są liderem rynku laptopów, to w przypadku smartfonów po prostu istnieją. Gdzieś tam w tle działają i starają się ugryźć choć okruszek z tortu. Jednak sytuacja drastycznie się zmieniła, gdy pojawiły się zapowiedzi i plotki modelu Z5, który niejako jednoczy jeszcze inną markę – ZUK.

Plotki na temat nadchodzącego modelu powalają na kolana. Niektóre nawet zostały pośrednio potwierdzone – chociażby 4 TB pamięci w Lenovo Z5. To wydaje się absurdalnie dużo i technicznie niemożliwe. W końcu dopiero Samsung zamontuje kość 512 GB w Galaxy Note9. Kolejną wyjątkową cechą chińskiego smartfona ma być bezramkowość na poziomie 95% – to ogromny wynik i tylko Vivo Apex z nim wygrywa, ale to wciąż tylko koncept. Jednak ten wynik Lenovo również może w rzeczywistości wypaść inaczej, czyli gorzej – podobnie, jak dane Xiaomi na temat >90% pokrycia frontu przez wyświetlacz w Mi Mixie. Skąd te wątpliwości? W Sieci pojawiły się rendery, przedstawiające Lenovo Z5:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wiemy, że Chińczycy zdecydują się na aparat z dołu, jak we wspomnianej serii Xiaomi. Tylko tym razem będzie on na środku, co w pewnym stopniu będzie bardziej naturalne. Jednak zabierze też cenne procenty w walce o prawdziwego bezramkowca. Napiszecie, że nie dało się inaczej? Otóż jak najbardziej się dało. Odpowiedni patent posiada Essential, ale też Vivo zaprezentował telefon z wysuwanym aparatem – jest nim wspomniany Apex.

Zobacz też: Co dadzą moduły starym Moto Z? Sieć 5G!

Lenovo Z5 zapowiada się świetnie, ale obawiam się, że ta wciąż pompowana bańka pęknie w najmniej odpowiednim momencie – tuż przed premierą, gdy do Sieci dostanie się pełna specyfikacja ze zdjęciami. Wtedy okaże się, że rewolucji nie ma i to kolejny, „zwykły” smartfon. Kiedy nastąpi ta prezentacja? Już 5 czerwca. Tydzień później najprawdopodobniej będzie już można spotkać go w sklepach.

 

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x