Modułowe smartfony miały być rewolucją mobilnego rynku. LG pokazało, jak można mieć świetny pomysł, ale go nie wykorzystać. Google podeszło do tematu w pełni kompleksowo, ale zrezygnowało z niego. Pozostały takie egzotyki, jak chociażby FairPhone. Jednak to Motoroli udało się pokazać, że moduł mają sens. Moto Mods mają swoje wady, ale ewidentnie też tkwi w nich ogromny potencjał. Tym razem firma chce się przygotować na rewolucję technologii łączności mobilnej.

Sieć 5G nadchodzi wielkimi krokami. Nawet w Polsce trwają ogromne przygotowania do wdrożenia zasięgu nowej generacji. Analitycy podają, że pierwsze modele, które będą wspierały nową technologię, pojawią się na rynku w przyszłym roku. Analogicznie ma rozwinąć się infrastruktura. Jednak Motorola chce inaczej podejść do tego tematu. Po co podnosić cenę smartfona, skoro można moduł 5G zastosować w formie Moto Mods?

Powyższe grafiki wskazują na to, że w drodze jest stosowny dodatek – być może pojawi się równolegle z serią Moto Z3. Jakby nie patrzeć, kompatybilność wsteczna Moto Mods wciąż ma być zachowana, a to oznacza, że sieć 5G będą mogli poznać też użytkownicy smartfonów z rodzin Moto Z i Moto Z2.

Zobacz też: Apple nie mówiło głośno o tym, że ich iPhone’y mają problemy.

Sam moduł wygląda… źle. O ile widoczna Moto Z3 Play na grafikach jest bardzo cienka, to Moto Mods już nie i z pewnością nie będzie najwygodniejszym. To niewątpliwie wada. Jednak, czy zauważyliście, że na jednej z ilustracji widać nowy system sterowania systemem? Motorola z pewnością nie będzie czekała do premiery Androida P, aby wydać Moto Z3. Być może oznacza to dostęp do wydań deweloperskich, ale też możliwe, że firma zdecydowała się przystosować gesty do Androida Oreo.

źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.