Lenovo to firma, która bardziej kojarzyć się może z laptopami niż smartfonami. Chiński producent bryluje w produkcji przenośnych komputerów osobistych. Na rynku azjatyckim jest również znany ze sprzedaży smartfonów. W Europie i w Polsce trochę mniej, co nie oznacza, że urządzenia mobilne tej firmy nie są w ogóle dostępne w sklepach. W kraju nad Wisłą można bez problemu nabyć takie modele jak K5 czy K6. Warto również przypomnieć, że w 2015 roku Lenovo przejęło Motorolę od Google. Marka Motoroli była stopniowo zastępowana nazwą Lenovo Moto, jednak w marcu 2017 roku podjęto decyzję o przywróceniu nazwy Motorola.

Lenovo Z5 i jego niewarygodna specyfikacja

Przejęcie Motoroli nie oznacza, że Lenovo zamierza zrezygnować całkowicie z produkcji urządzeń pod szyldem Lenovo. Jednym z nadchodzących smartfonów ma być flagowy Z5. Jego specyfikacja, która pojawia się od kilku tygodni w Internecie staje się coraz bardziej… dziwna, a dla niektórych obserwatorów mało wiarygodna. Według najnowszych informacji we flagowcu znajdziemy aż 4 TB pamięci wewnętrznej. Informacje te pochodzą od samego wice-szefa Lenovo. Być może miał on na myśli 4 TB w chmurze, bo w taką liczbę pamięci wewnętrznej po prostu nie chce mi się wierzyć.

Chang Cheng napisał także na Weibo, że urządzenie będzie oferowało przełomowe technologie bazujące na 18 patentach. Wśród nich znajdzie się całkowicie bezramkowy ekran, bez żadnych wycięć czy grubszych belek na dole panelu. Stosunek powierzchni wyświetlacza do przedniej tafli urządzenia ma wynosić aż 95%. Byłby to zatem najlepszy wynik dostępny obecnie na rynku (nie licząc Vivo Apex).

Zobacz także: Wyniki ślepego testu aparatów – zdecydowaliście, który smartfon odpowiada za lepsze zdjęcia

Kolejna przełomowa funkcja to aż 45 dni w trybie standby. Niektórzy producenci mają problemy z osiągnięciem 45 godzin, a co dopiero tylu dni. Jeżeli ta rewelacja okaże się prawdziwą, to musi za nią stać gigantyczna bateria w smartfonie, a także specjalny tryb oszczędzania energii.

Jeżeli chodzi o pozostałą specyfikację to zobaczymy tu procesor Snapdragon 845 i 6 GB RAM. Pojawi się także podwójny aparat z funkcjami sztucznej inteligencji. Co ciekawe wice-prezes powiedział, że Lenovo Z5 zaoferuje pracę w 5G.

Podsumowanie

Jeżeli wszystkie plotki się sprawdzą, to będzie to najlepszy smartfon na rynku, który pod kilkoma względami wyprzedzi konkurencję. Pytanie tylko, czy faktycznie powyższe przecieki okażą się prawdziwe? Nie chce mi się w to wierzyć, mimo że pochodzą one od osoby stojącej na czele przedsiębiorstwa. Co prawda na świecie zadebiutował już smartfon z 1 TB pamięci wewnętrznej (Smartisan R1), ale jednak to chyba jeszcze nie czas na 4 TB. Całe szczęście nie będziemy długo czekać na zweryfikowanie informacji. Lenovo Z5 ma zadebiutować już 5 czerwca! Z pewnością będą obserwował jego premierę z wielkim zaciekawieniem.

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.