OnePlus 6 vs Samsung Galaxy S9+ i Huawei P20 Pro – niższa cena to gorszy aparat?

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-31

OnePlus 6 już na dobre zadomowił się na świecie. Teraz czekamy na pierwsze poprawki błędów, które zostały wykryte w smartfonie, jak i na pojawienie się testowego wydania Androida P dla tego modelu. Wraz z nim, OnePlus 6 może otrzymać Always-on Display. Liczymy też na nowe tryby aparatu, ale jak obecnie wypada ten smartfon na tle wyraźnie droższej konkurencji? Obecnie liderem rynku DxOmark jest Huawei P20 Pro, a za jednego z najlepszych telefonów do zdjęć uznaje się między innymi Samsung Galaxy S9+. W takim razie zestawmy je ze sobą.

Niedawno Adam przedstawił Wam ślepy test Huawei P20 Pro i iPhone’a X, w którym jednoznacznie wyeliminowaliście produkt Apple’a. Czy tym razem podobnie będzie z OnePlus 6?

Widać, że OnePlus przegrywa, ale w niektórych kategoriach jest w stanie podjąć rękawicę. Dotarliśmy do takiego momentu, że ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę, aczkolwiek w tym wypadku fani fotografii powinni dopłacić do Huawei P20 Pro. Czy podobnie będzie w przypadku Samsunga Galaxy S9+?

W tym wypadku różnice są jeszcze mniejsze. Samsung wygrał między innymi szerszym zakresem tonalnym i ostrością drobnych detali, jak i satmymi detalami. Nie jest to dla nas niespodzianka, aczkolwiek OnePlus drastycznie zbliżył się do czołówki, a przypomnijmy, że jest wyraźnie tańszy. Od koreańskiego reprezentanta o ponad 1500 złotych, a od chińskiego o ponad 1000 złotych. Czy widać to na zdjęciach?

Zobacz też: Oto, co Adam sądzi o poprzednim tygodniu.

Ostatnio przedstawiłem Wam pełne porównanie OnePlus 6 i Xiaomi Mi 8, w którym również zestawiłem aparat według „szemranych” filmów. Dopiero to zestawienie udowodniło, że główny bohater tego wpisu pokazuje, że producent wyraźnie poprawia się pod względem jakości zdjęć i filmów. • RattusNrv

  Za dwa lata OP będzie kosztował mniej więcej tyle ile obecne flagowce. Każdy chce na początku pokazać, że coś potrafi. A później jeszcze nastanie era OP lite 😉

  • Pan Rafał (r4ph4ell)

   Próbowali, nie wyszlo 😉

 • May Czos

  Inny test:
  https://youtu.be/oD_3wMh5kLg?t=1m43s

  Tak, niższa cena to gorszy aparat. Co ciekawe Apple wprowadzając nowy kodek całkowicie skaszaniło jakość zdjęć, które wyglądają jak jakaś akwarela.

 • Bart Bart

  jak na moje huawei i inne chiński firmy które wysoko plasują się w rankingu rozgryzły algorytmy DXOmark przeliczające punktacje zdjęć, dopasowli oprogramowanie do nich

  • Łukasz Pająk

   E… Ale wiesz, że to oprogramowanie można wcześniej kupić i dostosować do tych algorytmów swoje smartfony? Nic nie trzeba rozgryzać.

 • stark2991

  To nie 2013 rok, kiedy zdjęcia tak się różniły, że od razu było widać, które pochodzą z jakiego telefonu. Dzisiaj dzienne fotki są niemal identyczne, a nocne mają zbliżoną jasność i kolory, dopiero na przybliżeniu wyłażą wszystkie „brudy”

 • sejfit

  W końcu coś normalnego ♥️ tak jest gorszy, w szczegółach, o warunkach ciężkich czyli braku światła już nie wspomne, leży i kwiczy przy s9. Ale naprawdę jak ktoś robi zdjęcie z wakacji to powiększa je do tego stopnia żeby zobaczyć gradient na budynku? Albo cegły w cieniu?
  Zdjęcia robi dobre, a płynnością i szybkością kładzie s9 na łopatki, a jeśli OP zachowa system aktualizacji to cóż, użytkownicy op6 już zapomną że dostali nowego androida, a posiadacze s9 nadal będą go wypatrywać w oddali.

  • variete

   tak jest gorszy, w szczegółach, o warunkach ciężkich czyli braku światła już nie wspomne, leży i kwiczy przy s9.

   Możesz wskazać konkretne sekundy tego materiału, w którym widać jak OP6 „leży i kwiczy przy s9”? W którym momencie przejawia się ta przepaść jakościowa, którą skwitowałeś tymi słowy? Pytam, bo chyba oglądaliśmy inne porównanie. Ja tam widzę różnice na niekorzyść OP6, ale są na poziomie wręcz aptekarskim, czyli widać je będzie delikatnie jedynie w bezpośrednim porównaniu tego samego ujęcia wykonanego w tej samej chwili. Nic więcej.

   • sejfit

    Nie mówię o tych konkretnych filmach, raczej chodzi mi o ogół, czy porównania ogólne. Tak op6 gorzej wypada jeśli chodzi o wyciągnie szczegółów z cienia, a w warunkach prawie bez światła gdzie s9 sobie radzi jako tako, op6 sobie nie radzi.

  • Adramel

   Chyba wszyscy oglądaliśmy inne filmiki;) W tym pierwszym OP6 zdecydowanie wygrywa – zwłaszcza przy gorszym świetle. Niektóre zdjęcia z HP20 są z czasów SGS2. Choćby to – pomińmy rozmazanych ludzi w P20, ale nawet nieruchome – wiszące kwiatki są rozmazane. https://uploads.disquscdn.com/images/8d3aeb2c7acfb3e5aed38e09c1b1132d2b17856eb3b2ab854860d198914bd53b.jpg

 • AdamK

  „OnePlus 6 może otrzymać Ambient-on Display.”
  Always on display 😉

  • Lama Bojowa

   Jak zwał, tak zwał 😉x