samsung galaxy s9 plus oneplus 6 huawei p20 pro aparat porownanie

OnePlus 6 vs Samsung Galaxy S9+ i Huawei P20 Pro – niższa cena to gorszy aparat?

2 minuty czytania
Komentarze

OnePlus 6 już na dobre zadomowił się na świecie. Teraz czekamy na pierwsze poprawki błędów, które zostały wykryte w smartfonie, jak i na pojawienie się testowego wydania Androida P dla tego modelu. Wraz z nim, OnePlus 6 może otrzymać Always-on Display. Liczymy też na nowe tryby aparatu, ale jak obecnie wypada ten smartfon na tle wyraźnie droższej konkurencji? Obecnie liderem rynku DxOmark jest Huawei P20 Pro, a za jednego z najlepszych telefonów do zdjęć uznaje się między innymi Samsung Galaxy S9+. W takim razie zestawmy je ze sobą.

Niedawno Adam przedstawił Wam ślepy test Huawei P20 Pro i iPhone’a X, w którym jednoznacznie wyeliminowaliście produkt Apple’a. Czy tym razem podobnie będzie z OnePlus 6?

Widać, że OnePlus przegrywa, ale w niektórych kategoriach jest w stanie podjąć rękawicę. Dotarliśmy do takiego momentu, że ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę, aczkolwiek w tym wypadku fani fotografii powinni dopłacić do Huawei P20 Pro. Czy podobnie będzie w przypadku Samsunga Galaxy S9+?

W tym wypadku różnice są jeszcze mniejsze. Samsung wygrał między innymi szerszym zakresem tonalnym i ostrością drobnych detali, jak i satmymi detalami. Nie jest to dla nas niespodzianka, aczkolwiek OnePlus drastycznie zbliżył się do czołówki, a przypomnijmy, że jest wyraźnie tańszy. Od koreańskiego reprezentanta o ponad 1500 złotych, a od chińskiego o ponad 1000 złotych. Czy widać to na zdjęciach?

Zobacz też: Oto, co Adam sądzi o poprzednim tygodniu.

Ostatnio przedstawiłem Wam pełne porównanie OnePlus 6 i Xiaomi Mi 8, w którym również zestawiłem aparat według „szemranych” filmów. Dopiero to zestawienie udowodniło, że główny bohater tego wpisu pokazuje, że producent wyraźnie poprawia się pod względem jakości zdjęć i filmów.

Motyw