Tydzień temu informowaliśmy Was o złamaniu zabezpieczeń telefonu T-Mobile G2 i pozyskaniu uprawnień „super użytkownika”, czyli tzw. „root’a”. Cały proces rootowania przebiegał bez problemu. Niestety, po dokonaniu resetu urządzenia prawa „super użytkownika” znikały w tajemniczych okolicznościach, a cały proces trzeba było rozpoczynać od początku.

Użytkownicy przypuszczali, że firma HTC i operator T-Mobile zdecydowały się na zastosowanie nieznanej metody zapobiegającej niepożądanym ingerencjom w system i niestety, mieli racje. Oficjalne stanowisko obu firm w tej sprawie brzmi następująco:

T-Mobile i HTC jako pionierzy w dziedzinie telefonów z systemem operacyjnym Android dążą do wprowadzania jak najlepszych innowacji. Telefon T-Mobile G2 posiada szerokie możliwości personalizacji systemu wedle własnego uznania, możemy zacząć od zmiany wyglądu pulpit, a skończyć na stworzeniu listy ulubionych aplikacji.

Dział ds. oprogramowania firmy HTC wprowadził pewne innowacyjne komponenty do pamięci ROM T-Mobile G2. Dodatki mają zapewnić bezpieczeństwo systemu, powodując brak możliwości ingerowania w kod telefonu. Istnieje mały odsetek użytkowników, którzy potrafią zmieniać ów kod i funkcje systemu. Od dziś takie zmiany nie będą możliwe, ponieważ zmiany dokonane przez te osoby nie będą zapisywane w pamięci telefonu, co spowoduje, że po restarcie G2 będzie on ciągle korzystał z podstawowego oprogramowania.” 
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz