Konsola NVIDIA SHIELD zadebiutuje już w czerwcu, znamy cenę

Newsy

nvidia-shield

Wszyscy pamiętamy dobrze niezwykle interesujący projekt SHIELD, który NVIDIA zaprezentowała na tegorocznych targach CES. Był to w zasadzie koncept mobilnej konsoli, opartej na Androidzie i wykorzystującej najnowszy czterordzeniowy układ Tegra 4. Z oficjalnych informacji wynika, że już wkrótce NVIDIA SHIELD trafi do szerszej sprzedaży i będzie jednocześnie jednym z pierwszych urządzeń bazujących na nowej Tegrze.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przedsprzedaż konsoli ma ruszyć 20 maja, przy czym spodziewane jest, że w sklepach będzie ona dostępna pod koniec czerwca. Sugerowana cena wynosi $350, więc możemy spekulować, że w naszym kraju zamknie się ona w kwocie 1500 zł.

Pieniądze te wydamy na sprzęt wyposażony w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720p (1280×720), wspomniany czterordzeniowy układ Tegra 4 z 2 GB RAM, głośniki stereo oraz pełny komplet przycisków do grania. Poza tym znajdziemy 16 GB wbudowanej pamięci rozszerzanej kartami microSD, łączność WiFi, Bluetooth, miniHDMI, a całością zarządza Android 4.2 Jelly Bean.

Czy NVIDIA SHIELD okaże się sukcesem? Czas pokaże, jednak można sądzić, że niewielu zdecyduje się na zakup urządzenia służącego jedynie do grania w tytuły, z których część będzie, prędzej czy później, dostępna również dla mocnych smartfonów z Androidem.

project-shield-top-open-controls

źródło: androidpolice.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x