ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Konsola NVIDIA SHIELD zadebiutuje już w czerwcu, znamy cenę

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
nvidia-shield

Wszyscy pamiętamy dobrze niezwykle interesujący projekt SHIELD, który NVIDIA zaprezentowała na tegorocznych targach CES. Był to w zasadzie koncept mobilnej konsoli, opartej na Androidzie i wykorzystującej najnowszy czterordzeniowy układ Tegra 4. Z oficjalnych informacji wynika, że już wkrótce NVIDIA SHIELD trafi do szerszej sprzedaży i będzie jednocześnie jednym z pierwszych urządzeń bazujących na nowej Tegrze.

Przedsprzedaż konsoli ma ruszyć 20 maja, przy czym spodziewane jest, że w sklepach będzie ona dostępna pod koniec czerwca. Sugerowana cena wynosi $350, więc możemy spekulować, że w naszym kraju zamknie się ona w kwocie 1500 zł.

Pieniądze te wydamy na sprzęt wyposażony w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720p (1280×720), wspomniany czterordzeniowy układ Tegra 4 z 2 GB RAM, głośniki stereo oraz pełny komplet przycisków do grania. Poza tym znajdziemy 16 GB wbudowanej pamięci rozszerzanej kartami microSD, łączność WiFi, Bluetooth, miniHDMI, a całością zarządza Android 4.2 Jelly Bean.

Czy NVIDIA SHIELD okaże się sukcesem? Czas pokaże, jednak można sądzić, że niewielu zdecyduje się na zakup urządzenia służącego jedynie do grania w tytuły, z których część będzie, prędzej czy później, dostępna również dla mocnych smartfonów z Androidem.

project-shield-top-open-controls

źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy