ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Toshiba szykuje swój pierwszy tablet z nową Tegrą 4?

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
Toshiba-AT10LE-A-4

Mimo początkowych informacji o niezbyt dużym zainteresowaniu producentów sprzętu nową Tegrą 4, wygląda na to, że powoli zbliżają się do nas pierwsze urządzenia z tym układem. Po ostatnich doniesieniach na temat smartfona ZTE, wykorzystującego najnowszy procesor NVIDIA, niedawno w Sieci pojawiły się informacje o nieznanym dotąd tablecie firmy Toshiba, którego sercem również ma być Tegra 4.

Toshiba-AT10LE-A-6

Na chwilę obecną dysponujemy jedynie zdjęciami tego urządzenia, lecz możemy z nich wywnioskować, że urządzenie będzie posiadać dziesięciocalowy ekran, wsparcie dla dedykowanej stacji dokującej z klawiaturą, a także porty microHDMI, microUSB, oraz slot na karty pamięci. Całością zarządza Android 4.2.1 Jelly Bean z interfejsem znanym z Nexusa 10, który wciąż nie jest szczególnie popularny wśród producentów tabletów.

Toshiba-AT10LE-A-2

Toshiba jak dotąd nie osiągnęła szczególnego sukcesu na rynku urządzeń z Androidem i nie sądzimy, by nadchodzący sprzęt z Tegrą 4 miał to zmienić. Być może jednak jest on w pewien sposób zapowiedzią fali urządzeń różnych producentów wykorzystujących nowy układ NVIDIA, choć prawdopodobieństwo na to nie jest zbyt wysokie.

Toshiba-AT10LE-A-1

źródło: techblog.gr

Sprawdź najnowsze wpisy